Бронювання працівників онлайн під час мобілізації: як це працює

В Україні ввели послугу бронювання військовозобов’язаних під час мобілізації, через державний сервіс «Дія». Пояснюємо, як це працює і як скористатися цим сервісом.
Про це повідомили в офіційному Telegram-каналі «Дія».
«Тепер керівники тих компаній, які є критично важливими для функціонування економіки або працюють на потреби Сил Оборони, зможуть бронювати своїх працівників на порталі “Дія”», — пояснив генеральний директор держпідприємства «Дія» Дмитро Петрущенко.
Для компаній, які належать до критичної інфраструктури, працівників можна бронювати на 12 місяців. Для підприємств, які працюють на Сили Оборони бронювання триватиме стільки, скільки триває контракт.
«Замість тижнів на розгляд документів вручну тепер потрібна лише година. ми усунули людський фактор і прискорили процес», — додав Дмитро Петрущенко.
При поданні заявки на бронювання через «дію» система автоматично перевірятиме, чи відноситься підприємство до критично важливих або до тих, що працюють для потреб української армії. Також система перевірятиме, чи офіційно працевлаштований працівник і звірятиме дані про нього з тими, що є в системі «Оберіг».
Як онлайн оформити бронювання працівників
Подати дані про бронювання працівників може як керівник чи керівниця компанії, так і уповноважена особа. Але підпис на заяві має стояти безпосереднього керівника чи керівниці.
Щоб подати запит на бронювання онлайн, потрібно:
- зареєструватися або авторизуватися (якщо вже зареєстровані) на порталі «Дія» https://diia.gov.ua;
- у вкладці «Послуги» виберіть «Бронювання»;
- у вкладці, що відкриється, натисніть «Подати заяву»;
- перевірте, чи правильно вказані відомості про компанію та співробітників;
- вкажіть інформацію про керівника чи керівницю компанії;
- заповніть інформацію про всіх працівників, яких потрібно забронювати (для зручності це можна зробити у таблиці, яку потім експортувати на портал «Дія»);
- перевірте заповнену заяву та підпишіть її.
«Вже за годину після подання заяви керівник матиме готове рішення за кожним окремим працівником — заброньований він чи ні. А у разі відмови — відразу побачить причину», — пояснив гендиректор КП «Дія» Дмитро Петрущенко.
У працівників інформація про успішне бронювання з’явиться у додатку «Резерв+».
Раніше розповідала про міфи і правду щодо рекрутингу в українській армії і куди скаржитися на протиправні дії службовців Територіальних центрів комплектування.