Що таке зльотки та чи варто «рятувати» пташеня на землі: поради орнітолога

15:00, 27 Травня, 2024

Кропивничанка Марія В. у центрі міста побачила пташеня сойки, яке стрибало по тротуару. Вона вирішила врятувати пташеня та віднесла його додому і зв’язалася з орнітологом. Фахівець пояснив, що потрібно робити у такій ситуації.

Чи можна підбирати пташеня, яке на землі

Марія В. розповіла «Гречці», що йшла тротуаром у Кропивницькому, коли їй під ноги впало пташеня.

«Це зовсім маленьке пташеня сойки було, навіть шийка в нього не оперилася ще. Я не знала, чи можна його брати, то почала питати перехожих поради. Всі радили забрати його додому, бо воно, мабуть, випало з гнізда», — сказала вона.

Побоюючись залишати сойченя, кропивничанка принесла його додому і почала шукати в інтернеті відповіді, чим пташеня можна годувати. Також Марія В. звернулася до ветеринарної клініки, де їй не змогли нічого порадити, опублікувала у Facebook фото пташеня з проханням відгукнутися тих, хто знає, що робити.

пташеня сойки Кропивницький

«Чіткої інформації, чи можна підбирати пташеня і у яких випадках, я не знайшла. На щастя, я потім побачила сторінку нашого місцевого орнітолога, який роз’яснив все», — розповіла вона.

пташеня сойки

Зльотки та чи у безпеці пташеня на землі

Йдеться про ветеринара-орнітолога Станіславаса Гужявічуса, який веде сторінки у Facebook та Instagram. Він пояснив, що це пташеня не випало з гнізда, а вже достатньо доросле, щоб вчитися літати. Поруч з таким пташеням літають дорослі птахи, які його оберігають від хижаків та підгодовують.

«Виявилося, що це так званий зльоток — птах-підліток, що якраз вчиться літати. І за порадою орнітолога я віднесла його на місце, де підібрала», — поділилася Марія В.

І справді, на тому ж місці кружляли дорослі сойки. Кропивничанка поклала пташеня у траву, а сама стояла неподалік, щоб пояснити перехожим, що пташеня чіпати не можна.

«Я розуміла, що багато хто, як і я, через незнання спробує “врятувати” сойченя, а насправді завдасть йому стресу. Єдине, що можна — це віднести пташеня на тротуар, якщо воно потрапило на проїжджу частину, тобто у безпечніше місце поруч. Або відігнати хижаків», — пояснила жінка.

Поки Марія В. спостерігала за пташеням, то змогла зняти на відео, як дорослі птахи підгодовують його і захищають від кота.

«Я ще дізналася, що пташенят на землі краще не чіпати. Винятком є хіба що голуби та стрижі: у них не буває зльотків, тому якщо їхні пташенята опинилися на землі, то вони у біді», — додала Марія В.

Раніше «Гречка» пояснювала, чому кажани можуть пролазити до будинків і як їх при цьому варто рятувати.

Фото та відео надала Марія В.

Останні новини по темі
Хто отримає 40 мільйонів на ремонт басейну у Кропивницькому
Обрали найдорожче і наробили помилок: як у Тишківці освітяни вугілля закуповували
Читайте також

У Знам’янській та Олександрівській громадах Кіровоградщини повідомили про загибель земляків у боротьбі з російськими окупантами....

18:33, 23 Червня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 24 по 30 червня 2024 року....

17:37, 23 Червня, 2024

Матері полеглого захисника Владислава Берези передали орден «За мужність» ІІІ ступеня, присвоєний йому посмертно....

16:22, 23 Червня, 2024