Як підтримати дитину під час війни: поради психологині

16:34, 02 Січня, 2024

В Україні вже майже два роки триває війна. Чимало дружин лишилися без своїх чоловіків, які стали на захист країни. Також дуже переживають реалії війни діти.  Про те, як можна допомогти й психологічно підтримати дитину, розповімо сьогодні на “Гречці”. 

Як зазначають в Міністерстві охорони здоров’я, підтримати дитину і допомогти їй впоратися зі страхом допоможуть поради дитячої й сімейної психологині Світлани Ройз. Вона радить діяти за таким алгоритмом:

Нормалізація

Доросла людина фіксує і пояснює ситуацію:

“Я бачу, що ти боїшся. Цей звук справді лякає, але він означає, що наші захисники і захисниці зафіксували загрозу і зараз її знешкоджують. Про нашу безпеку дбають – тож і нам треба подбати про себе і перейти в укриття”, – можна сказати дитині.

Підтримка

Дорослому потрібно говорити з дитиною про свою підтримку і пропонувати допомогу на кшталт: “Я з тобою і буду з тобою весь час. Хочеш я візьму тебе на руки, а ти візьмеш свою іграшку (воду, домашнього улюбленця)?”, – радить говорити дитині психологиня.

Завершення

Батьки чи дорослі, які знаходяться поруч з дитиною, наголошують на тому, що загроза минула. При цьому варто відзначити силу і відважність дитини:

“Все минулося. Ми в безпеці. Спасибі, ти був (була) таким сміливим, міцним. Ми чули так багато гучних звуків (їх можна назвати які саме), але ми впорались”, – радить казати Світлана Ройз.

Також психологиня радить впроваджувати відволікальні вправи для зняття напруги у дитини в момент гучних звуків, які лякають:

  • слухати аудіоказку у навушниках;
  • смоктати льодяник або жувати гумку;
  • на кожен гучний звук промовляти дражнилки на ворожу армію;
  • помасажувати вуха (ніби ми робимо масаж слонику);
  • робити дихальні вправи (подихати гучним видихом, пускати мильні бульбашки, стимулюючи потужний видих, співати пісні);
  • тактильні ігри (“гра в слоника”: долонями відкривати і закривати вуха, “гра в комах”: уявляти комах і плекати в долоні).

Як “Гречка” повідомляла раніше, в Україні стартувала кампанія для психологічної підтримки дітей в укриттях.

Також “Гречка” повідомляла про психологічну гру Світлани Ройз “Скажи мені:сила запитань”. Гра спрямовує до рефлексій та спогадів, дає ідеї для міркувань та може стати для рідних та друзів способом пізнати ближче один одного. Завантажити та роздрукувати її можна тут

Останні новини по темі
На три дні тролейбус №4 у Кропивницькому змінить рух: чому
У Кропивницькому планують спиляти 76 дерев
Читайте також

Новомиргородська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про смерть земляка, захисника Володимира Захарчука....

17:14, 20 Лютого, 2024

На Кіровоградщині оголосили вирок місцевому мешканцю, якого визнали винним у підробці медичної довідки і спробі ухилитися від мобілізації....

16:27, 20 Лютого, 2024

Сервісні центри МВС Вінницької, Черкаської та Кіровоградської областей об’єднали в один структурний підрозділ. Відсьогодні, 20 лютого, їх реорганізують в рамках оптимізаці...

15:06, 20 Лютого, 2024