Як створити затишок вдома без світла та тепла: ідеї та поради

12:53, 12 Грудня, 2024

У складні часи, коли в Україні триває повномасштабна війна і відсутнє світло та тепло — дуже важливо дбати про ментальне здоровʼя. Для того, щоб зберегти позитивний настрій і затишок довкола себе, можна облаштувати свій простір за мінімальних ресурсів. «Гречка» підготувала декілька ідей для освітлення та збереження тепла в домівці, які допоможуть зробити ваш дім затишним.

Заведіть гарну звичку — прикрашати свою домівку до свят: Різдва, Нового року, Великодня, Дня народження, будь-якого свята, яке дарує вам радість та позитив. Приємні клопоти у процесі прикрашання оселі подарують гарний настрій кожному учаснику. 

Додайте особисті предмети та декор

Розмістіть у своїй оселі особисті світлини, декоративні елементи, керамічні прикраси, які для вас мають особливе значення. Такі речі допоможуть створити відчуття комфорту та підкреслить вашу індивідуальність. Не зайвим буде генеральне прибирання у приміщенні. 

У передріздвяний період розвагою для родини може бути облаштування купленої живої чи штучної ялинки, чи сосни. 

Святкове освітлення зі свічками та ліхтариками

  1. Свічки

Для святкового освітлення використовуйте свічки різного розміру. Можна власноруч створити святкову композицію, розмістивши їх у підсвічниках, баночках, прикрашених ялинковими чи сосновими гілками та декоративними стрічками. Це створить чарівну та затишну атмосферу.

Для безпечного варіанту свічки слід помістити у металеві або керамічні свічники, щоб уникнути ризику пожежі.

  1. Світлодіодні ліхтарики на батарейках

Розмістіть ліхтарики у прозорій вазі або обгорніть ними невелике кімнатне дерево. Вони споживають мінімум енергії, але додають приміщенню атмосферу свята.

  1. Ліхтарі чи гірлянди

Для загального освітлення кімнати можна використовувати невеликі ліхтарі для кемпінгу. Їх можна прикрасити тканиною чи папером, щоб надати теплого відтінку світлу. 

  1. Свічки-таблетки та лампи на сонячній батареї

Такі джерела освітлення не лише практичні, але й екологічні. Їх можна заряджати вдень та використовувати ввечері.

Як зігрітися без опалення

  1. Теплий одяг

Шари одягу для уникнення переохолодження — найкращий варіант. . Одягайте термобілизну, теплі светри, шкарпетки та шапки. Шерстяний одяг утримує тепло навіть при низьких температурах. Як правильно одягатись у холодну пору року, можете ознайомитися  цим посиланням.

2. Гарячі напої та їжа

Заздалегідь заваріть чай чи каву у термосі. Також у термосі можна тримати гарячий бульйон та інші гарячі напої (какао або гарячий шоколад). Гаряча їжа та напої допомагають підтримувати тепло тіла, а також є джерелом енергії.

Не варто вживати алкогольні напої та палити. Алкоголь сприяє посиленій тепловіддачі, а куріння тютюну – звуженню судин, що призводить до посилення переохолодження.

3. Теплові екрани та ковдри

  • Розмістіть фольгу чи інші тепловідбивні матеріали біля вікон для збереження тепла.
  • Зробіть «теплову печеру» під столом або ліжком. Для цього натягніть ковдри, створивши невеликий простір, який легше обігріти.

Як підтримувати затишок у холодному домі

У холодну пору року особливо хочеться затишку та комфорту вдома, тому для підтримання затишної атмосфери є декілька простих порад:

  1. Теплий текстиль

Для затишку у будинку використовуйте килими, ковдри, пледи та декоративні подушки теплих кольорів (бежевий, коричневий, теракотовий) або святкові акценти (червоний, зелений, золотистий). Такі відтінки додають відчуття затишку. Гармонійно підібрані тканини не тільки покращують візуальне сприйняття простору, а й допомагають зберігати тепло. 

Так, товсті вовняні та пухнасті килими добре утримують тепло. Доречними для гармонізації та затишку будуть штори із щільної тканини (оксамит, жакард, гобелен). Вони допомагають зберегти тепло, ізолюючи вікна. Удень їх можна розсувати, впускаючи сонячне проміння до оселі, а на вечір прикривати, щоб уникнути втрати тепла.

2. Ароматерапія

Використовуйте аромасвічки або додайте декілька крапель ефірних олій на тканину біля свічок. Виберіть затишні запахи: кориця, ваніль чи цитрусові. Такі аромасвічки створять святковий настрій, наповнять простір приємними ароматами та допоможуть розслабитись. 

3. Творчі вечори

Попри відсутність світла можна влаштувати творчі вечори у колі родини. Для цього придбайте заздалегідь настільні ігри (інтелектуальні ігри, головоломки, шахи та шахи, нарди, лото, доміно, пазли), які не потребують електрики. Разом з дітьми можна займатися аплікаціями: вирізайте разом з паперу або фоамірану сніжинки, зробіть оригамі або паперові ліхтарики. 

Також цікавим буде ліплення з глини, пластиліну або домашнього солоного тіста (його можна зробити із води, борошна та солі). Можна зліпити різноманітні фігурки та тваринок, які потім можна висушити та розмалювати.

З дітьми можна грати у психологічні ігри, малювати, читати казки та ілюстровані книги при свічках. Можна придумати власну історію чи казку, декламувати вірші або придумати сценарій для власної вистави і виготовити для лялькового театру паперові фігурки. Виставу можна провести за допомогою ліхтарика. 

Також можна з дітьми зробити різні поробки: сплести різдвяний оберіг «павук» своїми руками, зробити браслет із намиста тощо. А підбірку ігор для дітей у темряві, які «Гречка» готувала раніше, можете переглянути тут. Нагадаємо, «Гречка» раніше писала про те, як підготуватись до Нового 2025 року з урахуванням воєнних реалій.

Останні новини по темі
Читайте також

На Кіровоградщині чотири громади повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:09, 13 Січня, 2025

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів, які відбудуться у Кропивницькому протягом тижня, з 13 січня по 19 січня 2025 року....

16:46, 13 Січня, 2025

У Кропивницькому на перехресті вулиць Леоніда Каденюка та Юрія Коваленка не розминулися вантажний фургон та маршрутка....

16:30, 13 Січня, 2025