«Та не однаково мені»: у Кропивницькому відбудуться Шевченківські читання

10:47, 12 Серпня, 2021
barabuly1 copy

У художньо-меморіальному музеї Осмьоркіна читатимуть поезію Тараса Шевченка. Мистецький захід «Микола Барабуля: Тематичний вечір Шевченківської поезії «Та не однаково мені…» присвячений 30-річчю Незалежності України розпочнеться о 16.00 13 серпня.

Поета і громадського діяча Миколу Барабулю знають в місті Кропивницькому і далеко за його межами як того, хто неперевершено читає поезії Великого Кобзаря. Коли він цитує «Гайдамаки» Тараса Шевченка, його голос звучить набатом і нікого не залишає байдужим. Шевченківське слово в устах Миколи Барабулі живе, сповнене сили і віри, надії і впевненості.

barabuly2

Під час заходу експонуватиметься унікальний меморіальний предмет з музейної збірки – «Кобзар» з особистої бібліотеки художника Олександра Осмьоркіна. На титульній сторінці цього рідкісного харківського видання 1932 року є дарчий підпис батька художника українською мовою: «Моя дитино! Згадуй про наше життя з тобою в Москві з 5.Х.31по 28.ІІІ.1932 року. Міцно стискаю тебе в обіймах своїх. Твій батько». Все своє свідоме життя Олександр Осмьоркін прожив на чужині, але завжди з щемом в серці згадував свою батьківщину. Саме тому так дбайливо зберігав книгу Тараса Шевченка – великого поета і художника, 160 років з дня смерті якого ми вшановуємо цього року.

 

Останні новини по темі

Історія Вадима Довгорука увійшла до першого тому «Народні Герої України: історії справжніх»

original
veloprobig

Кропивничан запрошують на рекордний велозаїзд у вишиванках

Читайте також

Новгородківська на Новомиргородська громади Кіровоградщини повідомили про загибель земляків, ...

18:11, 10 Грудня, 2023

Качана каша входить до традиційних українських страв, які наші предки могли дозволити собі лише ...

16:28, 10 Грудня, 2023

Найдовша в Європі залізнична вузькоколійка проведе зимовий ретро-тур маршрутом Гайворон-Бершадь ...

13:08, 10 Грудня, 2023