Кіровоградські школярі стали видавцями

Сучасні діти не лише ЧИТАЮТЬ книжки, але й самі їх РОБЛЯТЬ. Такі непередбачувані висновки можна було зробити під час зустрічі майбутніх видавців і редакторів, а нині просто студентів факультету філології та журналістики КДПУ ім. В. Винниченка, зі школярами.
«Пішли в народ», себто попрацювали із потенційними читачами, студенти у межах акції «Зроби книгу сам», що запропонувала викладач факультету Ірина Круть.
– 2 квітня святкується Міжнародний день дитячої книги. І я все думала як його відзначити, що ми вміємо робити разом із студентами. В нас є курс дитячої книги і було цікаво, що насправді діти думають про дитячу книжку, наскільки вони люблять читати, що їм подобається. Такий похід – це реальна можливість побачити реального читача і, відповідно, майбутнім редакторам і видавцям хоч трошки зорієнтуватися в психології, смаках юного читача, навчитися утримувати його увагу і зрозуміти, як це має робити книга, аби дитина не побігла до телевізора. Це найпростіший шлях зацікавити журналом і газетою – змусити писати їх самих. Так само можна зацікавити книгою, якщо спробувати самому її зробити – розповідає викладач.
Виявилося, книги діти люблять, а особливо твори сучасних письменників – Всеволода Нестайка та Лесю Воронину. Не забувають і про класику: в арсеналі школярів, за їхніми словами, можна знайти також книги Кіплінга, Твена та Пушкіна.
Першим видавничим продуктом у школярів стала популярна сьогодні книга 3D. На фоні розмальованих сторінок із розвороту неначе вистрибують об’ємні тварини, які по сюжету, як то зазвичай буває у дитячій книзі, знайомляться одне з одним і вчаться новим речам. Казки діти вигадували самостійно – студенти запропонували лише початок. Творчу фантазію школярі виявили і в художньому оформленні книжечок (самі клеїли, вирізали, розмальовували), розміщенні героїв казок на сторінках.
Процес виготовлення книги у дітей був недовгим. Зі студентами хенд-мейдом займалися лише один урок, а власні проекти презентували вже через тиждень, на «Годині спілкування». Оскільки таке вони робили вперше, багато хто хотів якнайшвидше показати свою книжечку іншим, аби її оцінили. Видання вийшли чудові, у деяких майстрів навіть варто було б повчитися навіть майбутнім видавцям. Після презентації студенти усно познайомили дітей з реальним, автоматизованим процесом створення книги, розповіли які проекти робили самі.
Користь від зустрічі зі школярами студенти педагогічного університету, кажуть, також отримали. Цікаво було змінити обстановку навчального процесу, адже і такі форми роботи є певною мірою навчанням. Для деяких майбутніх майстрів друкованого видання спільне виготовлення книжок дало можливість отримати масу емоцій та зробити деякі висновки.
–Кажуть, що сьогодні діти не читають – як, виявилося, це неправда, багато з них читають. Діти цікавляться літературою, називали багато письменників. Ми як прийшли, вони кинули усе те, що робили до цього, і кожен почав майструвати свою книжечку. Ця справа зацікавила дітей, і це найголовніше – говорить студентка-третьокурсниця Ольга Макаревич.
За словами Ірини Круть, такі походи «в світ реального читача» стануть традицією, а фото зроблених дітьми книжечок, можливо, найближчим часом презентують у «Ранковій каві» на місцевому ТБ.