На Фортечних валах у Кропивницького планують створити музей під відкритим небом

10:51, 10 Квітня, 2018

Бастіон Андрія Первозваного – частина фортечних валів у Кропивницькому. Ліворуч від супермаркету “Копилка” планують відновити та створити музей під відкритим небом.

Саме там в давнину були вхідні ворота у фортецю.

Як зазначила Надія Лісняк, керівник відділу з охорони культурної спадщини управління містобудування, там планують згодом видалити старі зіпсовані дерева та на їх місці встановити шурфи. В археології шурфування проводять з метою з’ясувати стратиграфію ґрунтів, розвідати місця майбутніх розкопок.

«Планується часткове звільнення від рослинності, закладення певних шурфів і з подальшими рекомендаціями археологів з приводу укріплення і відтворення валів, і, можливо, створення, музею під відкритим небом для того, щоб містяни, гості міста могли побачити унікальність нашої єдиної на території Європи земляної пам’ятки. Бо решта пам’яток, які є на території Європи, їх рови, які збереглись, були наповнені водою. В нас ні», – прокоментувала Лісняк.

Шурфи глибиною 1,5 метри будуть закладати на місці старих дерев, і дадуть розуміння того, як у подальшому треба буде укріпляти земляний вал: за рахунок металевої сітки, чи дернування травами.

Проте, подібні плани можуть реалізуватись не раніше наступного року.
Нагадаємо, у Кропивницькому за півтора-два місяці планують створити програму щодо регенерації Фортеці Святої Єлисавети.

 

Останні новини по темі
Верховну Раду проситимуть надати місцевій раді повноваження для організації переробки відходів
Завтра у Кропивницькому розпочнеться Всеукраїнський конкурс молодих піаністів
Читайте також

На Кіровоградщині сьогодні, 21 квітня, в 16 населених пунктів тимчасово вимкнули електрику.

09:49, 21 Квітня, 2024

Інформаційний портал «Гречка» потрапив на Мапу рекомендованих медіа за результатами незалежної експертної оцінки Інститут Масової Інформації (ІМІ) та Детектор медіа....

09:45, 21 Квітня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 20 квітня, на площі Героїв Майдану зібрались кропивничани з акцією “Чекаємо” на підтримку військовополонених і зниклих безвісти. Таким чин...

14:47, 20 Квітня, 2024