Верховну Раду проситимуть надати місцевій раді повноваження для організації переробки відходів

11:01, 10 Квітня, 2018

Асоціація міст України звернеться до Верховної Ради з проханням підтримати ухвалення пакету екологічних законопроектів, що забезпечать комплексну реформу поводження з твердими побутовими відходами в Україні.

Нагадаємо, до цього часу не створено жодних механізмів для реалізації законодавчої норми про заборону захоронення неперероблених побутових відходів.

 

З 1 січня 2018 року вступила в дію законодавча норма про заборону захоронення неперероблених побутових відходів, тобто вже нині всі відходи підлягають переробці в обов’язковому порядку. Забезпечити захоронення лише переробленого сміття зобов’язана місцева влада. Але до цього часу не створено жодних законодавчих механізмів для реалізації цієї норми.

Експерти АМУ вважають, що зрушення не відбудуться, доки на державному рівні не створять організаційні і фінансові передумови для становлення цивілізованої системи поводження з ТПВ;не стимулюватимуть розвиток галузі, та не нададуть повноваження органам місцевого самоврядування для організації переробки та утилізації побутових відходів. 

Нагадаємо, у Кропивницькому також не проводиться роздільний збір побутових відходів, натомість на сміттєзвалищі працює сортувальна лінія, яка за інформацією власників, працює собі в збиток.

 

Останні новини по темі
У госпітальних округах Кіровоградщини можуть з’явитися хоспіси
На Фортечних валах у Кропивницького планують створити музей під відкритим небом
Читайте також

У Кропивницькому у суботу, 20 квітня, відбудеться відкриття персональної виставки картин кропивницької мисткині Оксани Калюжної....

13:34, 16 Квітня, 2024

Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду ухвалив повернути касаційну скаргу колишнього директора Кіровоградського обласного академічно-драматич...

12:24, 16 Квітня, 2024

У Кропивницькому створили ініціативу “Інспекція “Ї”” для протидії російськомовній зовнішній рекламі. Пояснюємо, як поскаржитися, якщо знайшли російську р...

12:23, 16 Квітня, 2024