Лонгріди

Активістка про пам’ятник Ганні Дмитрян: «Це буде щось камерне і щире» (ФОТО, ВІДЕО)

. 6370

9 липня у Кропивницькому, на фасаді одного з її корпусів лікарні Святої Анни відкрили меморіальну дошку на честь меценатки Ганни Дмитрян.

Ідея встановлення пам’ятного знаку належить місцевому осередку жіночої організації «Дія», на її виготовлення витратили 10 000 гривень, гроші збирали жінки Кропивницького та всієї України. 

dmitrr2

Юлія Шкурупій, голова місцевого осередку асоціації розповіла про головну місію цієї справи.

«Ми розпочали збір коштів 4 квітня. Рахували першу тисячу благодійників, а далі припинили. Люди приносили хто скільки може – від однієї гривні до 500. Ми поширювали інформацію у Фейсбуці, відгукнулись електронні ЗМІ та телебачення. І головним в цьому було не збір коштів, а популяризація постаті непересічної жінки», - розповідає Юлія Шкурупій.

Найбільший фінансовий внесок в реалізації задуманого зробила киянка Ірина Волчко, яка перерахувала 3 500 грн. Ірина отримала честь відкрити пам’ятну дошку. Зробила вона це під овації присутніх на відкритті член кинь організації, працівників лікарні та представників місцевої влади.

dmitrr3

Місцеву владу на заході представляв секретар міськради Андрій Табалов. Він запевнив, що місцева влада виконає «заповіт» благодійниці та підтримує розвиток лікарні.

«Зусиллями вже сучасників, зокрема міської влади, ми відкрили в одному з корпусів міський Гемодіалізний центр, і це попри всі розмови, що буцімто приміщення лікарні продадуть», - говорить міський секретар.

Нагадав Табалов і про те, що у 2016 році за розпорядженням міського голови Андрія Райковича, вулицю Щорса, яка знаходиться неподалік, перейменовано на вул. Ганни Дмитрян. Саме це секретар назвав початком «відновлення історичної справедливості і пам’яті про цю історичну і дуже важливу постать».

«Я думаю, що про Ганну Михайлівну зараз мають взнавати все більше і більше містян, дітей, гостей нашого міста, тому що це історія. Це саме ті світлі її сторінки, які ми повинні знати», - підкреслив секретар міськради.

Деталізував та докладно розповів про відому меценатку історик Юрій Митрофаненко. Він нагадав про те, що Ганна Дмитрян витратила на будівництво сучасної лікарні в районному на той час містечку понад 200 тисяч рублів. 20 із 40 ліжок у ній, було призначено малозабезпеченим людям. Також вона зробила банківський вклад цінними паперами на суму 300 тисяч рублів, щоб забезпечити функціонування медзакладу.

На цьому членкині жіночої організації не збираються зупинятись, і вже невдовзі планують розпочати роботу над створенням пам’ятника видатній меценатці.

dmitrr7dmitrr8

«Зараз треба буде розробити ескіз пам’ятника, відчути як ми його бачимо. Це точно не буде щось грандіозне, це буде щось камерне і таке сердечно-душевне», - пояснила Юлія Шкурупій.

dmitrr5dmitrr10dmitrr11

Поширюйте

Коментуйте


Реклама