Виявили ковід: на скільки треба йти на самоізоляцію (ОНОВЛЕНО)

12:20, 04 Лютого, 2022

З новою хвилею коронавірусу, пов’язаною зі штамом «Омікрон», українцям рекомендують пройти тестування на коронавірус при будь-яких симптомах вірусного захворювання. Це може бути кашель, нежить, біль у горлі, температура. І вразі позитивного тесту на COVID-19 – йти на самоізоляцію.

Скільки має тривати самоізоляція та коли з неї можна вийти роз’яснив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін

Особливості тестування на ковід

Направлення на безоплатне тестування можна отримати у сімейного лікаря

Для встановлення діагнозу «COVID-19» достатньо результату експрес-тесту на антиген. Проте йдеться лише про ті випадки, коли у людини вже є симптоми вірусного захворювання чи коронавірусу. 

«Інакше кажучи, якщо у людини є симптоми ГРВІ, а результат експрес-тестування виявився позитивним, то підтверджувати його ПЛР-тестом не потрібно», – каже Ігор Кузін. 

Водночас, якщо у людини є симптоми вірусного захворювання, а результат експрес-тесту на антиген виявився негативним, то такий пацієнт може бути додатково протестований методом ПЛР. 

Скільки має тривати самоізоляція?

Самоізоляція людини, у якої підтвердили COVID-19, має тривати щонайменше 10 днів. Якщо з 10 дня після появи симптомів протягом трьох днів симптоми відсутні, то самоізоляцію можна завершувати. 

Якщо пацієнт не має симптомів хвороби, а результат тестування виявився позитивним, то самоізоляцію варто завершувати із дотриманням тієї ж норми: якщо від 10 дня протягом трьох днів відсутні симптоми.  

Проте, якщо людина вирішила раніше зробити ПЛР-тест і його результат виявився негативним, то самоізоляцію також можна завершувати. Пам’ятайте, що таке тестування не можна проходити раніше, ніж через 10 днів від дати проведення першого тесту. 

Після завершення терміну самоізоляції додатково робити тест на COVID-19 не потрібно, але за умови, що всі терміни самоізоляції були дотримані. 

ОНОВЛЕНО:  У МОЗ 7 лютого повідомили, що внесли зміни до 722 наказу «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)». Йдеться там і про скорочені терміни самоізоляції. Якщо раніше йшлося про 10-13 днів, то зараз це 5 днів самоізоляції.

Тепер повторне тестування на наявність в організмі вірусу можна проводити через 5 днів від дати появи симптомів або отримання позитивного результату тестування методом ПЛР. Йдеться лише про тестування методом ПЛР. 

Якщо людина отримала негативний ПЛР-тест та не має симптомів захворювання, то самоізоляцію можна завершувати. 

Також самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через 5 днів від дати їх появи або від дати отримання позитивного результату тестування.

Крім того, змінили вимоги до повторного проведення тестування. Тепер підтвердженим вважається випадок COVID-19 без наявності симптомів, але який був підтверджений експрес-тестом на антиген. Основна умова – контакт із підтвердженим випадком COVID-19. 

Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для пацієнтів, у яких були наявні симптоми COVID-19. Для безсимптомних хворих необхідно було підтвердження ПЛР-методом. 

Нагадаємо, Кіровоградщина отримала експрес-тести для визначення COVID-19.

 

Останні новини по темі
Мандруй зі мною: в області стартував конкурс туристичних екскурсій
turust
Граната у міськраді Світловодська – теракт чи тренування? (ФОТО)
Читайте також

У Новомиргородській громаді, що на Кіровоградщині, отримали підтвердження загибелі під час боїв на Донеччині захисника Юрія Іваніцького....

17:37, 16 Квітня, 2024

У Кропивницькому за три дні невідомі підпалили п’ять контейнерів для сміття. Проти порушників відкрили кримінальне провадження....

17:18, 16 Квітня, 2024

Російська пропагандистська «машина» запустила нову інформаційно-психологічну операцію (ІПсО), ціль якої – розколоти українське суспільство на «ухилянтів» та «оборонців», зірвати...

15:24, 16 Квітня, 2024