Як відбувається реабілітація після ринопластики. Ускладнення, які можуть виникнути при недотриманні рекомендацій лікаря

09:30, 07 Травня, 2022

Неправі ті, хто каже, що ринопластика носа  – лише забаганка. Тільки ті, хто ніколи не стикався з комплексами щодо форми чи довжини свого носа, можуть так казати. А якщо взяти до уваги ще й фізіологічний аспект – адже багато хто відчуває труднощі з диханням – стає зрозуміло, чому ринопластика настільки популярна.

Проведення операції та підготовку до неї ми залишимо на потім, а сьогодні спробуємо розібратися з реабілітаційним періодом. Проговоримо про те, які наслідки можуть бути після пластики носа і як швидше повернутись до звичайного життя, своїми порадами ділиться пластичний хірург Слоссер Д.В.

Етапи відновлення.

Сучасна пластична хірургія носа розрахована на швидку реабілітацію. Технологія проведення ринопластики носа передбачає використання косметичних ниток, що саморозсмоктуються, а значить, знімати шви нема потреби. А застосування кваліфікованого індивідуального наркозу дозволяє максимально швидко прийти до звичайного стану.

Весь термін реабілітації, за словами лікаря можна розбити на кілька етапів:

  1. Перші години після операції. Досить часто у цей період виникає слабкість, апатія, сонливість, які минають через 4-5 годин. 
  2. 1-7 день. Оскільки існує можливість зміщення кісток, ніс, як правило, фіксується спеціальною лангеткою. Підбирається вона кожному пацієнту окремо, але спочатку може викликати незручність і утруднення з диханням через ніс. У цей період присутнє відчуття тяжкості, набряклість, оніміння верхньої губи та синці. Для зменшення відчуттів варто зберегти себе – не піднімати тяжкості, не піддавати організм непотрібним навантаженням.
  3. 7-14 днів. Видимі сліди пластики поступово зникають – проходять синці на шкірі, зменшується набряклість. У цей час люди зазвичай повертаються до звичайного життя, ходять працювати. Але рекомендації фахівців на цей період однозначні – обмеження навантажень, відмова від відвідування спортзалів, саун, бань та басейнів.
  4. 2 тижні – 1 місяць. Саме на цьому періоді проводиться огляд спеціалістом та підбиття підсумків операції. Як правило, пацієнти виглядають вже звичайно, і якщо немає вагомих причин для заборони, можна поступово відновлювати заняття спортом.
  5. 6 місяців – 1 рік. Остаточне формування результатів ринопластики. 

Спочатку краще спати на високих подушках на спині, дотримуватися правильного харчування і не носити окулярів або лінз.

Якщо дотримуватися рекомендацій хірурга та чітко виконувати його вказівки, відновлення відбувається швидко. 

Поради професіонала

Під час реабілітаційного періоду, особливо спочатку, рекомендується проводити деякі процедури. Робити їх можна вдома самостійно:

  • при появі будь-якого виду виділень з носових ходів їх очищають стерильними ватними паличками;
  • теж роблять і з накопиченими післяопераційними згустками;
  • місце проведення операції обробляють будь-яким антисептичним засобом для профілактики виникнення інфекційного ушкодження слизової оболонки;
  • самостійно можна проводити процедури промивання носа – розчин морської солі для цього можна приготувати самому або придбати готовий в аптеці.

Слід пам’ятати, що будь-яку маніпуляцію необхідно проводити максимально обережно та акуратно, не докладаючи зусиль та не допускаючи сильного дискомфорту. 

Чим загрожує недотримання рекомендацій

Ускладнення мінімізуються вибором лікаря, який проводитиме ринопластику, та виконанням усіх його вказівок. 

Серед тих неприємних моментів, які можуть виникнути – запальні процеси у тканинах, деформація носа та утворення кісткової мозолі.

Дещо про ціни

Питання, які люди ставлять досить часто, пов’язані з фінансовою стороною операції. І відповісти на нього хірург може лише провівши консультативну діагностику. Адже тільки він може сказати, що в даному конкретному випадку буде необхідно – пластика кінчика носа або ін’єкційна ринопластика.

Отже, вартість ринопластики – питання таке ж індивідуальне, як і кожна людина.

Реклама

Останні новини по темі
8 та 9 травня українців попереджають про можливі провокації від ворога
uvaga 2
zelen
На городі або на підвіконні: як виростити зелень
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024