Що означає, якщо збільшені лімфовузли на шиї у дитини?

17:06, 01 Вересня, 2023

Збільшення лімфовузлів у дитини може бути результатом реакції організму на інфекційні захворювання, наприклад, ГРВІ, вітрянка, або бактеріальні інфекції. Також це може бути ознакою інших станів, таких як алергії чи системні захворювання. У більшості випадків збільшені лімфовузли у дитини на шиї тимчасово і проходять після подолання інфекції. 

Однак, якщо збільшення лімфовузлів триває довше, ніж декілька тижнів, рекомендується зробити узд дитяче та звернутися до лікаря для оцінки та діагностики. 

Природа лімфовузлів та їх функції

Лімфовузли є важливою частиною імунної системи організму. Вони розташовані по всьому тілу, включаючи шию, та виконують функцію фільтрації лімфи, яка є складовою частиною кровообігу. Лімфовузли містять білі та червоні кров’яні клітини, які борються з інфекціями та іншими загрозами здоров’ю. Коли імунна система реагує на інфекцію або запалення, лімфовузли можуть збільшитися в розмірах, щоб впоратися з патологічним процесом.

Чому бувають збільшені лімфовузли на шиї у дитини?

Існують такі причини зміни розміру лімфовузлів в дитячому віці:

  1. Інфекційні захворювання – збільшені лімфовузли у дитини бувають результатом інфекцій, наприклад, вірусні або бактеріальні захворювання. Наприклад, грип, ангіна, гостра респіраторна інфекція можуть призвести до збільшення лімфовузлів.
  2. Запалення – будь-яке запалення, яке виникає в організмі, може спричинити реакцію лімфовузлів, зокрема запалення горла, вуха або шкіри.
  3. Імунні реакції – імунна система може реагувати на алергічні реакції, що може викликати збільшення лімфовузлів.
  4. Генетичні чинники – у деяких випадках генетичні чинники можуть впливати на схильність до збільшення лімфовузлів.

З будь-якими питаннями про дітей можна звернутись до спеціалістів “Medilend”. Наприклад, на сторінці https://mediland.ua/ua/metody-likuvannya-pediatriya/dityacha-urologiya можна записатись до дитячого уролога.

Коли потрібно звернутися до лікаря?

Збільшення лімфовузлів на шиї може бути природною реакцією імунної системи на інфекцію чи запалення, але також воно може бути ознакою серйозного стану. Ось деякі випадки, коли слід звернутися до лікаря:

  1. Якщо лімфовузли збільшилися значно та не зменшилися протягом кількох тижнів.
  2. Якщо у дитини збільшені лімфовузли на шиї супроводжується іншими симптомами, такими як висока температура, втома, набряки або втрата ваги.
  3. Якщо лімфовузли болючі або незручні на дотик.

Діагностичні методики та рекомендації

Лікар проведе обстеження та оцінку стану лімфовузлів. Залежно від симптомів та ознак, може бути призначений додатковий медичний аналіз (кровний тест чи ультразвукове обстеження). Лікування залежить від підстави для збільшення і може включати призначення ліків, антибіотиків або іншої терапії.

Важливо вчасно звертатися до лікаря для визначення причини та отримання необхідної допомоги та порад щодо догляду.

Реклама

Останні новини по темі
Навіки у строю: дві громади на Кіровоградщині повідомили про загибель захисників
geroii copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy
Akciya pishohid2
Пам’ятка для пішоходів: у Кропивницькому представники Донецького вишу провели просвітницьку акцію (ФОТО)
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:53, 29 Травня, 2024

Сьогодні, 29 травня, студенти Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті вийшли на мітинг з вимогою скоротити тривалість пар та зменшити навантаження на студентів...

15:14, 29 Травня, 2024

Кропивничанка Анна Карандукова виборола третє місце у чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з легкої атлетики....

15:00, 29 Травня, 2024