В Кіровограді судять «Гречку» і захищають провладну соціологію

14 вересня в Кіровському районному суді відбулося чергове слухання справи Олександра Шаталова проти сайту «Гречка». І хоча слухання було відкритим, потрапити на засідання журналістам можливості не було – процес проходив у кімнаті, в якій і учасники процесу ледь змогли вмістилися(при цьому двом з них довелося стояти протягом кількох годин). Тому, коли на суд потрапить основний відповідач у справі – Валерій Кальченко(цього разу суд відповідним чином не повідомив його про час і місце засідання), то тому вочевидь доведеться стояти в коридорі…
Після тривалих дискусій і спроб відводу судді, засідання було відкладене і до розгляду справи по суті не дійшло.
Цього ж дня відбулася інша подія, яку відвідало набагато більше учасників – пікетування приймальні об’єднаної опозиції ніби то за тиск на ЗМІ(газета «21-й канал» і канал Кіровоград). При цьому на захід зігнали студентів вузів, технікумів і ПТУ.
Події щодо тиску на медіа в Кіровограді прокоментував головний редактор онлайн-журналу «Гречка» Валерій Лебідь:
«Вчорашній день дав відповідь на кілька запитань. По-перше, суд над «Гречкою» – однозначно політичне замовлення. Порушуючи процедурні норми, забороняючи проводити фіксацію судового процесу нестаціонарними фото-відео засобами(що не суперечить нормам чинного законодавства), ухвалюючи рішення без врахування думки всіх учасників судового процесу, суддя, схоже, діє в інтересах позивача.
По-друге, обидві події: суд над сайтом і вчорашній пікет, спрямовані проти керівника об’єднаної опозиції в області Валерія Кальченка і одночасно… на захист кандидата в депутати від ПР Олександра Шаталова! Адже саме про нього йдеться в статтях, на які подано позови до сайту і саме на його користь була «соціологія» в газеті «21-й канал», яка і стала причиною пікету.
До речі, захищати таку «соціологію» прийшли безпосередньо дотичні до медіа кандидати у депутати Андрій Богданович і Олександр Дануца… Найбільш прикро, що у випадку з пікетом, керівники медіа у цій брудній політичній грі використали своїх підлеглих – журналістів…»
Дмитро Коваленко
Фото: “ВВ”