Політика

Передвиборчі обіцянки кандидатів на пост міського голови Кіровограда (АНАЛІЗ)

. 8514

Якщо ви пам’ятаєте про те, що найближчої неділі у Кіровограді обиратимуть місько гоголову, але й досі не визначились, за кого віддати свій голос, «Гречка» пропонує ознайомитись з аналізом виборчих програмам кандидатів.

 

Програма кандидата в мери Артема Стрижакова дуже подібна до його ж програми з якою він безуспішно балотувався в нардепи. Тоді, екс-регіонал, а нині безпартійний самовисуванець обіцяв приблизно те саме, що і зараз, щоправда раніше його обіцянки не були так чітко структуровані. З мерської програми зник благоустрій скверів, парків, алей, озеленення міста в цілому, а кількість ідей та пропозицій скоротилась до 5 пунктів.

У першому пункті передвиборчої програми, Артем Стрижаков підіймає вічну проблему – дороги і тротуари. У перспективі, обіцяє, що вони стануть рівними, з якісною зливною системою і гарантією в 10 років. До проблеми асфальтування кандидат долучився ще до виборів, здійснюючи фактично непрямий підкуп виборців –виділяючи будматеріали і кошти на асфальтування дворів.

Обіцяє Стрижаков втілити мрію небайдужих до тварин кіровоградців, збудувавши притулок для чотирилапих – адже бездомні собаки фактично заполонили місто. Ідея не нова. Це саме обіцяв Олександр Шаталов, мажоритарник від Партії регіонів, який балотувався у 2012 році. І гроші ніби виділили і місце знайшли, арезультату – нуль.

Не оминає молодий кандидат і сучасні віяння – потребу в енергозбереженні. Він переконує, що на вулицях і в дворах міста мають з’явитись енергоощадні лампочки – це і енергію економити допоможе і рівень злочинності знизить.

Ймовірно, пам'ятаючи про велику популярність свого часу Гарячої лінії Сергія Ларіна, кандидат обіцяє взяти приклад із свого колишнього патрона і створити гарячу лінію «Мер на зв’язку». І за прикладом Вінниці створити систему «розумне місто» - завдяки якій заявки про проблеми містяни зможуть подавати в електронній формі. Всі заявки автоматично фіксуватимутьсямв базі і з'являтимуться на електронній карті.

Найцікавішою ідеєю можна вважати вирішення транспортних проблем міста. Кандидат пропонує оснастити кожну "маршрутку" спеціальним обладнанням. Завдяки системі GPS – це допомогло б відстежити де знаходиться транспорт, чи не з’їхаввін з маршруту, а також оперативно надавати інформацію пасажирам на електронному табло про те, як довго чекати транспорт.

Однак не зрозуміло чому такі зміни можна впроваджувати лише перебуваючи в мерському кріслі, а не здійснювалисьтоді, коли пан Стрижаков був депутатом міськради від «Партіїрегіонів», яка розпочинала провальну транспортну реформу?


Програма Андрія Райковича ширша ніж в опонента. До неї включено не лише суспільно-побутові, а й більш глобальні питання.

Першим пунктом програми є…боротьба з корупцією, яку і на всеукраїнському рівні подолати не вдається.
Тут, як багато з тих хто балотується до різних органів влади, кандидат грає на «ненависті» простих людей до «чиновників»: обіцяє скоротити штат останніх, а тим, хто лишиться підвищити зарплату. Варто відзначити, що юридично такі зміни потенційний мер зможе здійснити лише на рівні міської ради – інші держструктури йому не підпорядковуються.

З цікавого, Райкович обіцяє проведення публічних тендерів. Хоча, тендери в Україні офіційно вже давно публічні – відстежити їх можна на сайті держзакупівель.
Обіцяє кандидат провести аудит рішень міськради попередніх скликань, зробити он-лайн трансляції засідань міськради.

Кандидат планує «змусити орендарів земельних ділянок-довгобудів розморозити будівництво».

Озвучує Райкович і традиційну, щоправда для кандидатів у нардепи, обіцянку – привабити інвесторів, а заодно використати наявні в місті промислові парки та сільгосппродукцію області, створивши власні перероблюючі підприємства.

Залучивши гроші європейських грантів, кандидат планує наповнити місто новобудовами і дати соціальне житло молоді та переселенцям.
Райкович обіцяє обстежити детально дороги і тротуари Кіровограда, аби точно знати, де потрібен ремонт і консолідувати проблеми на одній карті.
Він обіцяє навіть найменші провулки обладнати енергоощадним освітленням, зупинки – лавочками і графіками руху транспорту.
Із давно очікуваного і омріяного: кандидат обіцяє обладнати місто велодоріжками і запровадити прокат велосипедів.
В галузі культури кандидат обіцяє відремонтувати ряд музеїв міста, обладнати міські бібліотеки швидкісним інтернетом та купувати для них нові книги та періодику.
Серед масштабних планів - обіцянки затвердити генплан, побудувати сміттєпереробний завод, та хоспіс, реконструювати площу Героїв Майдану, набережну Інгулу і парк Перемоги.
Для безпеки містян пропонує обладнати камерами відеоспостереження місто. Про це до речі, давно просять правоохоронці.

Кому довірять кіровоградці дізнаємося вже у неділю. Вибір за вами.

Інфографіка видання "Слово і Діло"{jcomments off}

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама