Роман Безсмертний розказав про «діагноз» Української держави та необхідні зміни

09:55, 18 Жовтня, 2018

Роман Безсмертний розказав про «діагноз» Української держави та необхідні зміни
17 жовтня у Кропивницькому відбулася зустріч-дискусія «Якої ми хочемо України» та прес-конференція майбутнього кандидата у Президенти Романа Безсмертного.



«Згідно міжнародної методики, яка була розроблена, в тому числі, за участі українських фахівців, останні два роки проводяться дослідження держав і суспільств всього європейського регіону. За цією методикою, Україні було поставлено унікальний за змістом і небезпечний за перспективою діагноз – майже повний розрив між людиною і державою. Тобто людина займається самовиживанням, а державні інститути самозабезпеченням. Людина не відчуває потреби в державі, а держава дивиться на людину як на об’єкт паразитування. Ми живемо в суспільстві, де модно бути митником чи фіскалом. Ви не знайдете в Європі такої ментальності. В тому суспільстві модно бути викладачем, вченим, лікарем.» – говорить Безсмертний.

На думку політика, настав час перезаснувати державу. Не просто реформувати, а фундаментально змінювати державні структури.

Серед ключових проблем, таких як корупція та низький рівень життя, все ж таки номером першим стоїть проблема війни.

bezs 1

«Війна несе в собі горе і смерть. Попри це скажу суперечливу річ, але це правда. Війна водночас нас робить чистішими і чеснішими. Також вона дає нам можливість відродити військово-промисловий комплекс, масу підприємств і не лише військового комплексу, але і суміжних галузей. Тоді питання до влади, чому ж на п’ятому році війни нема свого патронного заводу? Чому 11 видів бронетехніки продемонстровано, але жоден із них не поставлений на серійне виробництво? Чому досі частину питань з армією вирішують волонтери, а не держава?» – дивується політик.

За словами Безсмертного, балотуватися в Президенти його змусила інституційна кволість держави, яка стала для нього особливо очевидною під час участі в Мінському процесі у 2015-2016 рр.

«Я був вражений кволістю і абсолютною недієздатністю деяких учасників Мінського процесу, що свідчило про кадрові помилки і давало підстави сумніватися в їхній фаховості. Пізніше я зрозумів, що це не проблема окремих особистостей – вся система «хвора». Інститути держави не здатні продукувати ефективні рішення».

Одним із свідчень цієї кволості державних інститутів є те, що у 2014 році командири атакованих військових частин не виконали закон «Про оборону» і статут, а натомість послухалися наказу не застосовувати зброю.

«Я багато спілкуюся з військовими і питаю, чому тоді не застосували зброю? Отримую лише одну відповідь: «Надійшов наказ не робити цього». А що важливіше, виконати закон і присягу, чи слухатися наказу?»

Для завершення війни і реінтеграції тимчасово окупованих територій важливо тримати контакт із мирними мешканцями Донбасу. Допомогти в налагодженні такого контакту могла би церква.

«Я знаю ситуацію в настрої людей там. Вони погані, порівняно з нашими. Але це не означає, що про них не треба дбати. З ними треба вести діалог, допомагати, виконувати соціальні функції. Людей, що там знаходяться, варто поділити на кілька категорій. Перша – 46 тисяч бойовиків – це колаборанти. Друга – три мільйони громадян України, які по-суті живуть як заручники. Третя – категорія таких людей як інваліди, соціально незахищені – їм негайно необхідно надавати допомогу. Чи винувата Україна в тому, що це відбулось? Ні. Чи зробила вона все, щоб цього не відбулось? Теж ні. Я за те, щоб діалог вівся і ми дбали про майбутнє. Дітей треба вивозити звідти для навчання, оздоровлення. Бо отруєні душі це набагато гірше, ніж укус отруйної змії,» – каже кандидат в Президенти.

На думку політика така робота може бути зроблена через церкву і навіть сприятиме порозумінню різних конфесій, адже біда зближує.

bezs 3

Вагому роль відіграє у нинішній ситуації і патріотичне виховання. Саме воно, а не штрафи за неявку у військкомат, мало би стати запорукою того, щоб молодь не «косила» від армії.

«Штрафами і навіть в’язницею не допоможеш. Згадайте, виховний процес: це сім’я, школа, і вулиця. Якщо ви провалились в одному із трьох компонентів, ви отримали проблему на все життя. Вже 20 років патріотичного виховання нема: то ми боялися, то соромилися. Має бути ідея Великої України, тоді є заради чого жити і працювати.» – каже Роман Безсмертний.

Окрім того політик вважає необхідним прийняття закону про зброю, та організацію територіальної оборони на місцях, а також відновлення якісної військової підготовки у школах. На його думку, легальна і зареєстрована зброя підвищить не лише обороноздатність держави, а і зменшить кількість злочинів, таких як земельне рейдерство, наприклад.

Політик відзначив, що це не останній його візит у місто, адже почуті на зустрічах ідеї він включить у свою програму, яку згодом презентує широкій аудиторії.

Реклама

Останні новини по темі
Читайте також

Міністерство освіти України ухвалило проєкт Онуфріївської громади щодо створення опорної кухні в одному з ліцеїв. Пояснюємо, що таке опорна кухня і як вона працюватиме....

16:27, 23 Квітня, 2025

У Кропивницькому жінок запрошують на безоплатні щотижневі групові зустрічі із психологами. Під час зустрічей учасницям допоможуть відновити рівновагу, прожити емоції та повернут...

14:42, 23 Квітня, 2025

Якщо ваш продукт чи послуга має потенціал для закордонного ринку — не варто втрачати цю можливість. Інтернет дозволяє продавати майже будь-де. Але недостатньо просто створити ве...

14:25, 23 Квітня, 2025