Напередодні виборів в ОТГ на Кіровоградщині активістка заявила про політичний тиск

12:13, 22 Листопада, 2018

У грудні мають відбутися перші вибори депутатів та голови Добровеличківської ОТГ і вже нині в розпал передвиборчої кампанії місцева громадська активістка заявляє про тиск з боку політичної партії.

Про тиск розповіла «Гречці» Тетяна Нехайчук, держслужбовець органів юстиції в Добровеличківці, голова ГО «Центр громадських ініціатив – Центральний регіон». За словами пані Нехайчук, у Фейсбуці з’явилася інформація про те, що в Добровеличківському районі влада і юстиція, безпосередньо Тетяна Нехайчук втручається в роботу районної і селищної виборчої комісії.

«Після призначення виборів до Добровеличківської селищної громади ряд посадовців почали втручатися в процес формування виборчої комісії. Роботі комісії спробувала завадити своєю провокацією чиновниця місцевої юстиції Тетяна Нехайчук. Посадовиця будучи у відпустці спробувала втрутитися в роботу комісії з метою фальсифікувати виборчий процес на користь одного з кандидатів на голову ОТГ», – написано в пості спільноти «Опозиційний блок. Кіровоград».

Натомість Тетяна Нехайчук каже, що такі звинувачення є безпідставними, а неприязні стосунки з місцевим «Опозиційним блоком» відносить до особистісних, які мають свою історію ще з 2014-го року й пов’язані з волонтерської діяльністю активістки.

Я хотіла заявити від себе, бо звинувачення конкретні звернені персонально до мене про те, що ми втручаємося в роботу комісії, – каже пані Нехайчук. – Хотіла спростувати цю інформацію не вдаючись до їх скажемо так брудних методів. І хочу роз’яснити, яка в нас насправді ситуація в районі. Процес створення Добровеличківської громади тривав з лютого протягом всього року і я, як громадський діяч, основну роботу зробила, що стосується громадських слухань – головувала на одних,  була секретарем на інших. Наприклад, робила всю роботу з оформленням документації. Тому наразі для мене дуже важливо, щоб цей процес відбувся максимально прозоро відкрито, без конфронтацій.

– Жодним чином впливати на роботу комісії я не маю змоги. Але, якщо відбуваються якісь порушення про які стає відомо публічно, то я це завжди висвітлюю на своїй сторінці у Facebook, – відзначає Тетяна Нехайчук.

Як з’ясувалося моніторингом передвиборчого процесу в Добровеличківській ОТГ обласні осередки відомих всеукраїнських громадських організацій такі як ОПОРА та Комітет виборців України не займаються.

– ОПОРА не проводить класичне довготермінове та короткотермінове спостереження за виборами в ОТГ на місцях. Втім, на думку організації, місцеві вибори є важливими та оціночними в частині належної діяльності вищого органу адміністрування виборчого процесу, – каже координаторка спостереження за виборами Громадської мережі ОПОРА в Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Натомість ОПОРА відстежуватиме постанови ЦВК по ОТГ.

– Ми підключаємося на етапі виборів, у день самих виборів, – каже Всеукраїнського громадського об’єднання «Комітет виборців України» представник Володимир Гришко. – У нас не поставлені задачі відстежувати процес на цьому етапі виборів. Ми відстежуємо лише в день виборів і після виборчий період, тобто порушення, які будуть виявлені під час кінцевого етапу виборів.

Валерія Жовтун. Фото decentralization.gov.ua

 

 

Останні новини по темі
БК «Золотий вік» припинив боротьбу за Кубок України (ВІДЕО)
1 2018 11 21 BC ZV
sosna
Де і за скільки можна придбати новорічні ялинки на Кіровоградщині
Читайте також

Сьогодні, 22 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:19, 22 Липня, 2024

У  Кропивницькому протягом восьми днів, з  24 липня до 31 липня, частково обмежать рух транспорту по вулиці Київській....

16:56, 22 Липня, 2024

У Мінрегіоні, у рамках впровадження нової схеми теплопостачання, підтримали будівництво комбінованої ТЕЦ у Кропивницькому....

16:53, 22 Липня, 2024