У Кіровограді відкрили скейт-парк, далі – стенд для скелелазання?(ФОТО)
Вчора, 21 листопада офіційно відкрито перший на Кіровоградщині скейт-байк парку. На відкритті зібралося чимало молоді, представників влади та, власне, скейтерів і велосипедистів. Чиновники виголошували промови, а екстримали демонстрували свою майстерність, виробляючі різноманітні фігури.
Монтаж майданчику власного виробництва здійснила львівська фірма «Elements – team». Місцева ж влада витратила на його спорудження 300 тисяч гривень. Відтепер молодь та дітлахи не «напрягатимуть» своїм човганням об асфальт чиновників, гарцюючи у них під вікнами, адже досьогодні – площа ім. Кірова та майданчик перед міською радою – були улюбленими місцями скейтерів.
Відкритий скейт-парк загальнодоступний для всіх бажаючих, ні хто не стоятиме над головою і не казатиме що робити. На скільки безпечним є перебування на ньому ми поцікавилися у начальника обласного Управління фізичної культури та спорту Сергія Колодяжного.
«Катання на площі, де стоять цеглинки та трубки на них – більш небезпечне. А цей майданчик виготовлено з належного матеріалу . Ми зробили сертифікований скейт-парк для того, щоб молоді люди проводили на ньому час у більшій безпеці», розповідає чиновник.
Щоправда, на відкритті скейт-парку всі учасники показових виступів каталися без захисту, нехтуючи правилами безпеки, порушуючи пункт 2 правил перебування на ньому. В цьому пункті зокрема йдеться про те, що відвідувачі скейт-парку забов’язані використовувати спеціальне захисне обладнання – шолом, налокітники, рукавички…
Тиждень тому, у розмові з журналістами “Гречки” Роман Романюк, лідера команди «Elements – team» наголошував: “Це екстремальний спорт і сам по собі він вже є небезпечним. Тут правильні радіуси, висота фігур є адекватною максимально безпечній, але забувати про безпеку не варто. Не потрібно кататися без захисту. Щоправда, така тенденція існує, але то до першої серйозної травми.”
Якщо хлопці з львівщини, які ставили фігури скейт-парку мають багаторічний досвід катання на них, то хто ж вчитиме кіровоградців?
«Я думаю, що вони самі собі режисери, продовжує Сергій Колодяжний, – це не є офіційним видом спорту, тому кваліфікованих тренерів ми не маємо. Проте, можливо скейтери самі виберуть найкращого у товаристві, хто в тому найбільше розбирається. Гадаю, вони розберуться».
Наостанок пан Сергій розповів журналістам «Гречки», що в подальших планах спорудження неподалік скейт-парку стенду для занять скелелазанням, проте коли це буде він не уточнив, посилаючись на те, що все впирається в гроші.
Валерій Лебідь
Фото автора