Ексклюзив

Верховна Рада готує законопроєкт про новий податок на паї: хто платитиме?

. 16157

Нардепи "Слуги народу" та групи "Довіра" зареєстрували законопроєкт № 3131, який передбачає новий податок за земельні паї.

 

zemlia

Серед авторів проєкту і три нардепи від Кіровоградщини: Богдан Торохтій, Олег Воронько, Олег Тарасов (син латифундиста Сергія Тарасова).

6000 гривень за пай

Зараз одноосібники платять лише земельний податок.

За обрахунками Deutsche Welle мова йде про 6 000 гривень в рік за пай розміром 4 гектари.

У пояснювальній записці депутати свій проєкт аргументують виведенням з тіні ринку оренди землі.
Проєкт вже пройшов податковий комітет парламенту.

"Як свідчать результати експертних досліджень, у 2019 році обсяг тіньової оренди сільськогосподарських земель в Україні складає від 19 до 69 млрд грн. При цьому втрати бюджетів всіх рівнів від недоотримання податків та інших платежів становлять 6-22 млрд грн на рік.
Таке становище негативно впливає як в цілому на економіку держави – у зв’язку з недоотриманням значних сум податків та інших платежів з оренди, так і на самих орендодавців, оскільки їм платять «в чорну» мізерну орендну плату", - йдеться в документі.

Також, на думку авторів проєкту, фермери для зменшення оподаткування применшують врожаї.

Податок стосуватиметься і як фізичних, так і юридичних осіб. Вони вважають, що ввівши такий податок, для власників паїв поступово виведуть ринок оренди землі з тіні. Вважають, що це змусить їх офіційно оформлювати оренду та працевлаштовувати працівників.

Хто матиме платити

Якщо Верховна Рада підтримає законопроєкт, податок стосуватиметься як фізичних, так і юридичних осіб:

  • власника,
  • постійного користувача,
  • користувача на інших умовах,
  • орендаря (в тому числі на умовах емфітевзису).

Оподатковуватимуться земельні ділянки сільськогосподарського призначення як виділені, так і не виділених в натурі.

Механізм оподаткування доходів власників та користувачів паїв полягатиме в порівнянні податків, сплачених фізичними або юридичними особами у зв’язку з використанням належних ним чи орендованих земельних ділянок та нового податку.

Якщо цей податок виявиться більшим за фактично сплачені податки, пов’язані з використанням землі, то до бюджету сплачуватиметься саме цей податок.

Окремим положенням пропонують встановити, що до середньомісячного сукупного доходу сім’ї при визначенні права на отримання пільг та житлових субсидій на комунальних послуг, придбання палива і скрапленого газу, не включаються доходи, отримані громадянами від реалізації власної сільськогосподарської продукції, якщо сума таких доходів сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної заробітної плати.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама