Конституційний суд заборонив кіровоградцям контролювати владу

11:03, 24 Січня, 2013

Конституційний Суд розтлумачив положення Основного Закону про право на особисте і сімейне життя на користь посадових осіб, закривши доступ громадянам до значного обсягу суспільно важливої ​​інформації.

Тепер журналістам та іншим охочим дізнатись інформацію про політиків і чиновників, оприлюднення якої прямо не передбачено законом, може загрожувати покарання за статтею 182 Кримінального кодексу «Порушення недоторканності приватного життя». За це передбачено покарання від штрафу до п’ятирічного ув’язнення, повідомляє newsoboz.org.

 

Внаслідок прийняття такого рішення для громадськості може бути закритий доступ до інформації, наприклад, щодо судимостей, дисциплінарних стягнень, отримання професійної освіти і родинних зв’язків чиновників усіх рівнів. Адже всі перераховані вище дані підпадають під визначення особистого і сімейного життя.

Крім того, завдяки такому рішенню, можна буде завести кримінальну справу проти журналістів, які займалися розслідуванням навколо резиденції Президента в Межигір’ї або цікавилися пільгами конкретних народних депутатів. Оскільки представники ЗМІ оприлюднили «конфіденційну», згідно з тлумаченням Конституційного Суду, інформацію про посадову особу.

У свою чергу, органи влади отримали підставу відмовляти громадянам у доступі до інформації про політиків і чиновників. Відкритої буде тільки інформація, що стосується виконання ними функцій держави та надання якої передбачено законом.

У цьому рішенні Конституційний Суд проігнорував позицію Європейського суду з прав людини про те, що право на недоторканність приватного життя політиків та інших посадових осіб вже має значні межі, ніж у звичайного громадянина. Не може бути таємницею інформація, коли право суспільства знати об’єктивно переважає над правом чиновника зберігати в таємниці деякі факти про себе, відзначають експерти.Таким чином, Конституційний Суд створив умови для розвитку корупції, позбавив суспільство ефективних механізмів контролю за владою, а над журналістами, які викривають факти зловживань, заніс меч кримінальної відповідальності.

Останні новини по темі
Кіровоград: неопубліковане інтерв’ю з Олександром Шаталовим
Де Тимошенко сильніша – на волі чи за гратами?
Читайте також

Сьогодні, 22 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:19, 22 Липня, 2024

У  Кропивницькому протягом восьми днів, з  24 липня до 31 липня, частково обмежать рух транспорту по вулиці Київській....

16:56, 22 Липня, 2024

У Мінрегіоні, у рамках впровадження нової схеми теплопостачання, підтримали будівництво комбінованої ТЕЦ у Кропивницькому....

16:53, 22 Липня, 2024