На Кіровоградщині убивці дали “умовно”, тепер сяде суддя
Слідчим відділом прокуратури області розпочато досудове розслідування стосовно судді районного суду області, який постановив завідомо неправосудний вирок.
У жовтні 2012 року суддя районного суду, проігнорував фактичні обставини кримінальної справи за обвинуваченням жителя Кіровоградщини, котрий убив людину, безпідставно кваліфікував його дії, як вбивство вчинене з необережності. Останнє дало можливість незаконно застосувати покарання, не пов’язане з реальним позбавленням волі.
Прокуратура відреагувала на незаконний вирок суду першої інстанції. Апеляційним судом області було задоволено апеляцію прокурора про скасування незаконного вироку суду першої інстанції щодо вбивці, якого безпідставно засуджено до умовного терміну покарання. Суд апеляційної інстанції незаконний вирок районного суду скасував та постановив новий, яким убивцю остаточно засуджено до 8 років позбавлення волі.
Наразі прокуратурою Кіровоградщини відносно судді розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину передбаченого ч. 1 ст. 375 (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку) КК України. Зазначені відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Триває досудове розслідування.
Прес-служба прокуратури області