Кіровоградська ОДА приховує інформацію від журналістів?

Опубліковано . в Суспільство

Кількість переглядів - 2394

    За визначенням Закону України про «Доступ до публічної інформації», публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Другим же пунктом ст. 1 цього закону регламентується, що «публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом».

Очевидно, цим законом дозволяє собі нехтувати Кіровоградська обласна державна адміністрація.

    На сайті ОДА нібито все прозоро: тут і новини, і кнопка «для журналістів» з анонсами на тиждень. Проте, часто крім заходів, які зазначаються в оголошенні, відбувається ще ряд резонансних подій, про які журналісти дізнаються по факту, з новин на самому сайті. Про такі заходи заздалегідь повідомляють тільки "обрані2 видання, з якими ОДА має «довірливі стосунки». Тобто, нічого поганого вони не спитають і не напишуть.

    Звернемось тільки до кількох свіжих фактів. Так, під завісою секретності кілька тижнів тому відбувся візит голови Кіровоградської ОДА до Олександрівського району на нараду щодо альтернативного палива, куди було запрошене лише кілька  ЗМІ міста: вісник Кіровоградської ОДА та ради «Народне слово», «Кіровоградська правда», «Наше місто», «Нова газета» і КОДТРК.

    Також, минулого тижня забули повідомити журналістів і про поїздку на об'єкт заступника голови ОДА Олександра Чернявського та  шведських дослідників радону.

    18-19 червня з робочим візитом на Кіровоградщині перебував Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко. У програмі на 19 червня в оголошенні на сайті ОДА зазначено переїзд до Балахівської загальноосвітньої школи соціальної реабілітації І-ІІ ступенів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України (смт Балахівка, Петрівський район), а також повідомляється, що журналістам варто зголошуватись заздалегідь. Проте, коли напередодні журналісти «Гречки» спробували зголоситись на поїздку, їм відмовили: « У Балахівку журналістів не беруть - закритий об'єкт. Організовують лише виїзд до Знам'янки (наступний пункт перебування пана Павленка – авт.)». Чому на резонансну подію за участю державного діяча не взяли журналістів, ми запитали на сторінці у Фейсбуці в самого пана Павленка. На це уповноважений з прав дитини відповів: «Дякую. Я наголошував на тому, що в Балахівку журнлістів можна запрошувати».

    Таким чином Кіровоградська ОДА, порушує і Закон України про «Доступ до публічної інформації» і Статтю 171 КК , чим перешкоджає професійній діяльності журналістів.

    Адже "Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів - це протиправне створення перепон, обмежень, заборон щодо одержання, використання, поширення та зберігання інформації окремим журналістом (журналістами) чи засобом масової інформа ції. Воно може виразитись у примушуванні до поширення певної інформації або відмові в й" поширенні, здійсненні цензури, незаконному вилученні тиражу друкованої продукції, знятті передачі з ефіру, недопущенні журналіста до участі у прес-конференції, безпідставній відмові в акредитації засобу масової інформації чи окремому журналістові, позбавленні журналіста чи засіб масової інформації можливості скористатися переважним правом на одержання інформації, необгрунтованій відмові у задоволенні запиту щодо доступу до офіційних документів або наданні письмової чи усної інформації, порушенні права власності на інформацію, навмисному приховуванні інформації, безпідставній відмові від поширення певної інформації тощо"


    Редакція "Гречки" сподівається від Кіровоградської ОДА забезпечення рівномірного доступу до інформації для усіх ЗМІ області.

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
0 # Название рекорда 28.06.2013, 11:23
від ОДА в цілому чи конкретно від Євгенії Михайлівни Шустер?
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити