У Кропивницькому стартував фестиваль STEM-освіти (ФОТО)
До Кропивницького сьогодні приїхали 124 учасника з різних міст України на «KROPYVNITSKY STEM-SPRING-2018» в рамках Всеукраїнського фестивалю “STEM-ВЕСНА-2018”.
Протягом двох днів, 20-21 квітня, на базі Льотної академії Національного авіаційного університету учасники фестивалю обговорюватимуть використання інноваційних технологій в процесі навчання.
Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничонауковий компонент з інноваційними технологіями.
Такий фестиваль відбуватиметься не лише в Кропивницькому, а й в інших містах: Києві, Харкові, Одесі тощо.
– Вперше в Кропивницькому проходить така велика синхронна конференція, яку проводить заклад середньої освіти і вищий навчальний заклад, – відзначила Галина Война, директорка гімназії №5 ім. Т. Шевченка. – Ми з Льотною академією знаходимся у всеукраїнському експерименті зі створення віртуальної STEM-лабораторії. Тому ми не випадково працюємо на базі Льотної академії. І мені дуже приємно, що сьогодні за досвідом до Кропивницького з’їхалася майже вся географія України.
Загалом до Кропивницького на STEM-фестиваль приїхали делегації з Харкова, Краматорська, Миколаєва, Павлограда, Львова.
Як відзначають учасники, зокрема впровадження STEM-освіти актуально в рамках реформи Нової української школи.
– У нас на Кіровоградщині є також гарні приклади викладання. Кіровоградщину знають не лише в Україні, а й у всьому світі, – каже Уляна Соколенко, заступниця начальника управління молоді та спорту Кіровоградської ОДА. – Можливо те, що ви сьогодні побачите дасть вам можливість розробити свої підходи-шаблони викладання.
Розпочався фестиваль з Всеукраїнського форуму на тему “STEM-світ високих технологій. Сучасні формати освіти XXI століття”, де доповідачі науковці й методисти в рамках 10 хвилин озвучували актуальні проблеми розвитку STEM-освіти, інноваційних технологій.
О 13:00 учасників фестивалю чекають в гімназії імені Т. Шевченка на шкільних майстер-класах.
З детальною програмою фестивалю можна ознайомитися ТУТ.