З вересня дівчата матимуть можливість навчатися у військових ліцеях

09:51, 08 Березня, 2019

 

З вересня 2019 року дівчата матимуть можливість навчатися у військових ліцеях, повідомляє сайт Міноборони.

 

На сьогодні вже розроблено проект наказу Міністерства оборони України «Про затвердження Положення про військовий (військово-морський) ліцей», яким нормативно врегульовується питання щодо надання прав дівчатам здобувати освіту у військових (військово-морських) ліцеях.

— Починаючи з вересня 2019 року, передбачається навчання дівчат у зазначених військових ліцеях, — розповіла Любов Гуменюк, головний спеціаліст Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України.

За її словами, також скасовані обмеження щодо прийому осіб жіночої статі на навчання до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.

— Чисельність жінок, які навчаються у вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти складає 8 % від загальної чисельності зарахованих на навчання, — зазначила вона.

Представник Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України акцентувала увагу на роботі щодо впровадження уніфікованого підходу з урахування гендерної складової у навчальних програмах ВВНЗ.

Відповідний «пілотний проект» реалізується на базі Національного університету оборони України імені Івана Черняховського та Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Як підкреслила Любов Гуменюк, таким чином шляхом впровадження ефективної гендерної політики в оборонному відомстві здійснено заходи щодо усунення перешкод для активної та повноцінної участі жінок у діяльності війська, що сприятиме формуванню гендерно збалансованих Збройних Сил України.

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому діти провели благодійний концерт на підтримку хворого друга (ФОТО)
53429978 2235928889991211 2717479143083081728 n
2019 03 07 sg3
Кропивницькі гімнасти на домашньому чемпіонаті України вибороли чотири медалі (ВІДЕО, ФОТО)
Читайте також

Рік і неповний місяць — саме стільки прожив без війни кропивничанин Єгор Зайцев. І таких дітей, як він, в Україні ціле покоління....

10:40, 14 Квітня, 2024

У Кропивницькому легковик  BMW врізався у дерево. Двох людей із автівки деблокували та госпіталізували....

09:53, 14 Квітня, 2024

Воїна із Великосеверинівської громади, що на Кіровоградщині, Указом Президента посмертно відзначили державною нагородою....

15:42, 13 Квітня, 2024