У Цибулевому відкрили пам’ятну дошку Чорноліському отаману (ФОТО)

14:52, 03 Вересня, 2019

2 вересня на фасаді Цибулівської школи відкрили пам’ятну дошку Миколі Бондаренку-Кібцю, Чорноліському отаману з села Цибулеве.

Як повідомляє «Komora.info», ініціатором відкриття дошки на стіні школи села стали колектив Цибулівської школи, активісти Знам’янського осередку Всеукраїнського об’єднання «Свобода» та члени історичного клубу «Холодний Яр». 

«Ми змагаємось і відчуваємо, що вільної України ми не здобудемо. Добуде волю наше наступне покоління» -слова, які викарбували на дошці і які належать самому Миколі Бондаренку-Кібцю.

Історична довідка: Микола Степанович Кібець-Бондаренко народився у волосному селі Цибулевому на кутку Пшеничівка. Про життєвий шлях Миколи Кібця-Бондаренка до літа 1920 року відомо мало. Перша згадка про нього як про повстанського ватажка припадає на початок серпня 1920 року, коли він на чолі кінного загону у сто шабель, сформованого із хліборобів Цибулевого та навколишніх сіл, взяв участь у Знам’янському повстанні.

У Знам’янці та на інших залізничних станціях, на які здійснював нальоти Кібець, восени 1920 року більшовики вивісили десятки плакатів, на яких було зображено хижого птаха-кібця, що ширяв над червоноармійськими загонами. У своїх пазурах кібець ніс двох червоноармійців, які стікали кров’ю, і, витягнувши шию, клював дзьобом інших. Під малюнком напис: «Бандит — Кобец».

Уславився Кібець надзвичайно вмілими засідками і несподіваними нальотами на більшовицькі гарнізони, під час яких роззброював цілі військові підрозділи ворога, здійснював диверсії на залізниці.

44

 

Останні новини по темі
На Кіровоградщині жителі приватного сектору оплачуватимуть повірку лічильників щоквартально
521b50e5d985815c0ef2c229e6aeebf5 L 730x430
dmy1
Життя після об’єднання: куди рухається Дмитрівська ОТГ
Читайте також

Полеглому захиснику з Кіровоградщини Юрію Граховському просять присвоїти звання Героя посмертно – відповідну петицію опублікували на офіційному сайті Президента України....

16:32, 14 Квітня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 15 по 21 квітня....

15:52, 14 Квітня, 2024

Весна – час коли організми людей самі вимагають побільше вітамінів. Найбільше цього добра в овочах та фруктах. Як зробити корисне ще й смачним – пропонуємо дізнатися...

14:12, 14 Квітня, 2024