Карантинні виплати для ФОПів зупинять розвиток громад Кіровоградщини?

Минулого тижня Уряд прийняв рішення, що ФОПи з «червоних» карантинних зон, де припинили роботу низка закладів, отримають по 8 тисяч гривень. Проте частину допомоги підприємцям пропонують взяти на себе місцевим бюджетам.
Представники громад у Кіровоградській області, яка зараз знаходиться у “помаранчевій” зоні, кажуть, якщо будуть змушені платити, то повністю зупиниться розвиток територій, адже віддадуть останнє. Такі перестороги вони озвучили у зверненні членів Асоціації міст України.
Пояснення зі звернення “Гречка” публікує нижче.
Чому місцеві бюджети не мають більше грошей?
Станом на кінець травня 2020 року видатки на подолання епідемії ковіду з місцевих бюджетів перевищували видатки з державного бюджету майже втричі.
Лише у вересні 2020 року придбання товарів та послуг для боротьби з COVID-19 здійснювалося з місцевих та державного бюджету порівну.
У 2021 році бюджети територіальних громад продовжують забезпечувати під час карантину перевезення пасажирів комунальним транспортом, який зараз несе шалені збитки, а вони компенсуються з місцевих бюджетів, здійснювати значні витрати на охорону здоров’я, доплати медикам.
Місцеве самоврядування в міру своїх можливостей вже більше року надає значну підтримку бізнесу: дає пільги зі сплати земельного податку, сервітутів, єдиного податку для фізичних осіб підприємців 1 та 2 груп, з оренди землі та комунального майна тощо.
Чим загрожують урядові ініціативи?
- бюджети територіальних громад на 2021 рік вже сформовані, і виділення таких доплат призведе до скорочення видатків на освіту, охорону здоров’я, соціальні послуги, компенсації пільг громадянам з перевезень та зв’язку замість держави.
- кожна територіальна громада має різну фінансову спроможність. Більш ніж 70% бюджетів територіальних громад є дотаційними, а це, в першу чергу, територіальні громади з чисельністю до 20 тис. осіб. Тобто не всі бюджети територіальних громад здатні забезпечити такі доплати
- запропонований механізм порушить соціальну справедливість, адже підприємці, в першу чергу на сільських територіях та в малих містах, не отримають такі доплати через фінансову неспроможність місцевих бюджетів.