Виконком не підтримав перейменування площі Дружби народів

14:23, 07 Жовтня, 2021

Виконком не погодив проєкт рішення про перейменування площі Дружби народів.

 

Нагадаємо, питання щодо перейменування площі обговорюють вже давно у рамках закону про декомунізацію. Площі пропонували багато назв, але у вересні топонімічна комісія підтримала перейменування площі на Ярмаркову, адже за часів Єлисаветграду вона так називалась.

Не підтримав перейменування міський голова Кропивницького Андрій Райкович.

– Ми зняли орден “Дружби народів”, а при чому тут дружба народів? – сказав він.

Більшість членів виконкому під час голосування утримались. Міський голова запропонував повернутись до обговорення питання перейменування, адже він не впевнений, що треба вертатись до старовинної назви, мовляв “Почнемо з Ярмаркової, а закінчимо Єлисаветградом?“.

– Не можна ноги витирати об тих людей, що жили у час Радянського союзу. Вони не просто жили, а будували це місто. Вони мали певні результати своєї роботи і орден “Дружби народів” був надзвичайно почесним орденом на той час. І орденоносці це титуловані люди, які користуються відповідними державними пільгами і принижувати їх участь в державотворенні непотрібно. А якщо це опосередковано підпадає під декомунізацію, то можна добавити всього одне слово “Площа дружби народів України”. І не будемо драконити людей, які вчора ходили з транспарантами “Єлисаветград”. Нам не треба цих потрясінь”, – сказав він наприкінці засідання.

Також Райкович анонсував, що шукає меценатів, щоб орієнтовно за 30 тисяч доларів облагородити площу.

 

Останні новини по темі
Лікарці-інтерну з медвишу оголосили збір грошей на курс хіміотерапії та операцію
kateruna
paliatuv
В області 25 медичних закладів надають паліативну допомогу
Читайте також

Аджамська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель захисника Євгена Куропятника.

16:46, 18 Травня, 2024

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 13 до 17 травня відзнаки вручили їхнім родинам....

13:49, 18 Травня, 2024

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024