“Твоя кров може воювати”: українців просять долучитися до національної кампанії з донорства

13:38, 09 Вересня, 2022

 

Українів просять долучитися до національної кампанії «Твоя кров може воювати. Стань донором». Через війну потреба в крові збільшилася в рази.

 

Як повідомили у пресслужбі Українського центру трансплант-координації, стале забезпечення донорською кров’ю та її компонентами є запорукою національної безпеки та обороноздатності країни, особливо в умовах воєнного стану. Тому українців закликають ставати донорами.

За словами, генерального директора Українського центру трансплант-координації Дмитра Коваля, до війни щороку донорської крові або її компонентів потребували понад пів мільйона українців. Зараз ці потреби в рази більші.

“Також необхідно враховувати, що термін зберігання окремих компонентів крові нетривалий – еритроцити можуть зберігатися до 42 діб, а тромбоцити – не більше 5 діб. Тому маємо дбати, щоб запаси крові були сталими”, – акцентував Дмитро Коваль.

Щоб уникнути черг в центрах здачі, збільшити кількість донорів та мати надійний резерв потенційних донорів бажаючим підтримати ініціативу пропонуються такі варіанти.

  • Звернутися безпосередньо до центру крові, якщо саме в цей день там очікують на донорів. Практично у кожному місті є центри крові або інші медичні заклади, де можна здати кров. Якщо в регіоні знижується запас крові або виникає гостра нестача конкретної групи крові, медичні заклади повідомляють про це на своїх офіційних сторінках або в соцмережах. Контакти Кіровоградської обласної станції переливання крові за цим посиланням.
  • Записатися телефоном у базу донорів у центрах крові свого міста. Всі медичні заклади, які роблять запаси крові, мають власну базу донорів і при потребі крові зв’язуються з ними. Список центрів крові можна знайти за цим посиланням.
  • Записатися онлайн в реєстр донорів. Кожен, хто бажає задонатити кров, може зареєструватися на відповідних веб-сервісах, внести туди всю необхідну інформацію і чекати повідомлення від координаторів. Внести свої дані можна на цьому ресурсі.

Хто може стати донором

Кожен дієздатний українець віком від 18 років. Серед обов’язкових вимог – маса тіла не менше 50 кг і відсутність протипоказань до донорства. Про протипоказання до донорства можна прочитати тут.

k1

Кампанію «Твоя кров може воювати. Стань донором» ілюструє мурал на воротах обстріляного окупантами будинку в центрі Харкова. Художник Гамлет Зіньківський створив цей мурал після того, як сам задонатив кров для фронту. Автор надав право використовувати його роботу, сподіваючись, що вона надихне на донорство інших людей.

k2

 

Останні новини по темі
Незаконне будівництво? Поліція розслідує появу нового магазину на Шкільному
sh1
hpd
У Кропивницькому розповіли чи будуть у школах групи продовженого дня
Читайте також

Перед судом постане житель Кропивницького, якого обвинувачують у «зливанні» росіянам інформації про розміщення військової авіації на території області....

13:49, 4 Березня, 2024

Правоохоронці викрили двох жінок, які у Кропивницькому пообіцяли місцевій мешканці «зняти порчу» за 57 тисяч гривень. Одній із спільниць оголосили підозру....

13:06, 4 Березня, 2024

В Олександрії, що на Кіровоградщині, облаштували і відкрили молодіжний простір “Другий поверх”....

12:48, 4 Березня, 2024