Міжнародна «вареникотерапія»: кропивничани доєдналися до встановлення світового гастрономічного рекорду (ФОТО, ВІДЕО)

19:43, 06 Листопада, 2022

У неділю, 6 листопада, кропивничани доєдналися до міжнародного рекорду: у 17 країнах світу українці разом з іноземцями одночасно ліпили вареники, поставивши на мету зліпити рекордну кількість за одну годину.

 

 

 Організаторами міжнародного заходу «Вареникотерапія», яке об’єднало українців у різних країнах світу, стали Культурна Асоціація Vantagem Erudita разом з Міжнародним штабом допомоги українцям. У рамках акції у декількох містах України та ще16 країнах світу українці разом з іноземцями одночасно ліпили вареники, щоб встановити світовий рекорд, зібрати кошти для проєкту «Продуктові набори для українців». Як пояснила учасниця проєкту у Кропивницькому Марія Чорна, волонтери щотижня виготовляють продуктові набори і відвозять їх на схід та південь України для тих, хто потребує, зокрема й для українських військовослужбовців.

varenic2

«Це вже вдруге Кропивницький доєднується до міжнародного проєкту зі встановлення світового рекорду. Під час першого ми співали «Червону калину» разом з 80 країнами світу. Це боляче, що українцям доводиться бути розкиданими по світу через війну, проте так ми показуємо, що ми гуртуємося і боремося разом», –  розповіла вона.

Власне у Кропивницькому 6 листопада прямому ефірі вареники ліпили 18 студентів та викладачів Кропивницького фахового коледжу харчування та торгівлі, а також двоє дітей, які попросили дати їм можливість долучитися.

varenic5

«Я сьогодні прийшла сюди, щоб наліпити вареники для ЗСУ. Дякуючи цим хлопцям і дівчатам ми зараз є тут. Я розумію, як їм зараз важко, і мені хочеться якось їм допомогти, щоб вони відчули нашу вдячність і підтримку», – поділилася 17-річна студентка коледжу Любов Шаповалова.

varenic3

До встановлення рекорду доєдналися активісти у Києві, Львові, Чернівцях, а також українці та іноземці у Грузії, Азербайджані, Німеччині, Швеції, Швейцарії, Португалії, Словенії, Канаді, Шотландії, США (Маямі і Огайо), Туреччині, Іспанії, Австралії, Хорватії та інших країнах.

«Це така масштабна вареникотерапія: щоб залишатися в позитивному ресурсі, щоб об’єднуватися. Тепло наших рук і наших сердець передасться нашим хлопцям і дівчатам на фронті», – наголосила співорганізаторка флешмобу Анна Воронова з Португалії.

varenic6

Директорка коледжу харчування та торгівлі Тетяна Барна повідомила, що у Кропивницькому зліпили майже півтори тисячі вареників.

«Ми підготували тісто і начинку – картоплю і капусту. Зліпили 1429 вареників за 45 хвилин. Зробили б більше, та заготовлене тісто закінчилося», – пояснила вона.

varenic7varenic8

Загалом за годину у рамках акції одночасно зліпили 7027 вареників у 17 країнах світу, чим встановили світовий рекорд.

Встановлення світового рекорду транслювалося у прямому ефірі:

 

Останні новини по темі
Жителів Кіровоградщини просять допомогти придбати спецліжка для військових на фронті (ФОТО, ВІДЕО)
Test lizhok 3
1399123506
У Світловодську повідомили про загибель воїна (ФОТО)
Читайте також

У Кропивницькому сьогодні, 19 травня, вшанували пам’ять жертв політичних репресій.

16:28, 19 Травня, 2024

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, вистав та концертів які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 20 по 26 травня....

16:15, 19 Травня, 2024

На Кіровоградщині міський палац культури Світловодської міськради 13 травня уклав угоду з ФОПом Сергієм Ігнатенком на облаштування алеї пам’яті загиблих військових вартістю 279,...

13:46, 19 Травня, 2024