За тарифи, борги і не встановлені лічильники – Національна комісія оштрафувала «Кіровоградгаз»

11:56, 14 Грудня, 2022

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) провела планову перевірку діяльності ВАТ «Кіровоградгаз» і виявила ряд порушень, пов’язаних із тарифами та обслуговуванням лічильників у абонентів.

 

Відповідне рішення НКРЕКП ухвалила під час засідання 13 грудня. Порушення були виявлені під час планової перевірки підприємства, яка тривала з 24 жовтня по 18 листопада 2022 року.
Серед порушень – невчасне подання інформації про кількість абонентів, персоналу та матеріальної бази, несвоєчасне встановлення та затягування термінів перевірки лічильників тощо.

«Станом на кінець 2021 року не забезпечено встановлення лічильників газу у 431 споживача, які використовують газ комплексно (в т.ч. для опалення) та у 518 споживачів, які використовують газ для підігріву води і приготування їжі», – йдеться у поясненні.

За 2021 рік кількість лічильників із простроченим терміном періодичної повірки складала 44 882 одиниць.
Нацкомісія виявила і відхилення фактичних витрат за статтями тарифу від затвердженого на послуги розподілу природного газу. Так, передбачена тарифом виручка – 498,3 мільйони гривень, а фактична – 518,9 мільйони. Відхилення становило 20,59 мільйонів гривень.

Також «Кіровоградгаз» має заборгованості перед «Оператором газотранспортної системи України» за послуги балансування у сумі 267 мільйонів гривень, а перед «Укртрансгаз» 476 мільйонів гривень. За рішенням НКРЕКП, ці борги підприємство має виплатити до 20 січня 2023 року.

Раніше підприємство вже судилося з «Оператором газотранспортної системи України» про відтермінування боргу у 195 мльйонів гривень.

Згідно з рішенням НКРЕКП, «Кіровоградгаз» також повинний до 1 квітня 2023 року:

  • забезпечити встановлення лічильників газу для населення (квартири та приватні будинки), які використовують газ комплексно, зокрема і для опалення, або для підігріву води та приготування їжі;
  • забезпечити укладення актів розмежування балансової належності та експлуатаційної, відповідальності сторін із суміжними суб’єктами ринку природного газу, у тому числі зі споживачами;
  • забезпечити проведення періодичної повірки (у тому числі демонтажу, транспортування, монтажу та ремонту) лічильників газу, які встановлені для їх побутових потреб, за власний рахунок незалежно від того, чи є ліцензіат власником лічильника.

«Зобов’язати “Кіровоградгаз” усунути порушення вимог законодавства та Ліцензійних умов діяльності з розподілу природного газу та накласти штраф на них у розмірі 850 тисяч гривень. Сума штрафу має бути сплачена до держбюджету України», – йдеться у рішенні НКРЕКП

Нагадаємо, в Україні ухвалили закон, згідно якого під час війни і пів року після забороняється підвищувати тарифи на тепло, гарячу воду і газ.

 

Останні новини по темі
В університету з Кропивницького хочуть відсудити понад 600 тисяч за навчання іноземців
inoz groshi
Elektruka svitlo lampo4ka thumb
Кіровоградщині збільшили ліміти електроспоживання: за якими графіками вимикатимуть світло
Читайте також

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 10 до 15 червня відзнаки вручили їхнім родинам....

16:54, 15 Червня, 2024

У п’ятницю, 14 червня, у Кропивницькому відбувся конфлікт між керівницею Центральноукраїнського державного будинку художньої та технічної творчості (ЦДБХТТ) та  мамою 8-річ...

16:23, 15 Червня, 2024

Російські спецслужби для дестабілізації ситуації в Україні заохочують підлітків за гроші палити автомобілі військовослужбовців ЗСУ. Кількох юнаків, яких завербувала росія, затри...

15:44, 15 Червня, 2024