Депутати Кропивницької міськради зможуть виїжджати за кордон: за яких умов

12:42, 26 Травня, 2023

Сьогодні, 26 травня, під час сесії міської ради ухвалили рішення про дозволи депутатам виїжджати за кордон під час воєнного стану. Дозволи видаватиме міський виконавчий комітет на основі заяви від депутатки чи депутата.

Як передає кореспондентка «Гречки», рішення підтримали 23 депутати. Згідно з ним, депутат чи депутатка міської ради можуть виїжджати в інші країни у відрядження як самостійно, так і у складі делегацій.

Рішення про відрядження за кордон прийматиме виконавчий комітет на підставі заяви депутатки чи депутата, в якому вказується мета відрядження, пункт призначення, запрошення сторони, що приймає і терміни, в які вона чи він повернуться назад. Своєю чергою депутатка Валентина Яремчук пропонувала передати повноваження заступнику міського голови Олександру Мосіну.

«Ми маємо приймати законні рішення. Виконком не має відповідних повноважень. Олександр Мосін на сьогодні виконує обов’язки голови, який має право підписувати такі розпорядження. Міськвиконком не має відношення до діяльності міської ради», – зазначила вона.

Та її пропозиція не набрала необхідності голосів і не була прийнята.

В ухваленому рішенні визначено, що витрати на закордонне відрядження має покривати або депутат, або приймаюча сторона.

«Після завершення строку, на який було відряджено депутата/депутатку, він/вона протягом трьох робочих днів має повідомити управління апарату міськради про своє повернення та надати письмову інформацію про результати відрядження», – йдеться у документі.

Під час відрядження депутати несуть персональну відповідальність за порушення законодавства як України, так і приймаючої країни.

Як раніше повідомляла «Гречка», українці, які постраждади від війни, можуть виїжджати за кордон для лікування.

Останні новини по темі
У Кропивницькому відкрили меморіальну дошку госпітальєрці “Австрійці” (ФОТО)
Копія Для маркування Прямокутник 13 copy copy copy copy copy copy copy
dilyanka copy
Зі “спортоб’єкта” під промисловість: у Кропивницькому підприємству передали в оренду ділянку біля школи
Читайте також

У Кропивницькому в ніч на 13 червня в одному з приватних будинків вибухнув газ. Двох дітей доправили до лікарні....

08:10, 13 Червня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

18:07, 12 Червня, 2024

Сьогодні, 12 червня близько 17.00 на перехресті вулиць Соборної та проспекту Європейського у Кропивницькому сталась ДТП. Збили чоловіка....

18:02, 12 Червня, 2024