Суспільство

Жителів Кіровоградщини закликали готуватися до важкого опалювального сезону

 . 9184

Осінньо-зимовий період 2023-2024 років буде важчим за попередній з точки зору енергетики та теплопостачання, тож жителів області закликали підготувати генератори, павербанки та інші засоби на випадок відключень.

 

teplo

Про це повідомив голова правління ПрАТ "Кіровоградобленерго" Володимир Чернявський сьогодні, 2 серпня, під час пресконференції в Кіровоградській ОВА, передає кореспондентка "Гречки".

Він зазначив, що у минулий опалювальний сезон Україна входила зі стовідсотковою роботою об'єктів теплоенергетики, проте із сезону виходили вже зі значними пошкодженнями.

"У нашому підприємстві на ремонти до осінньо-зимового періоду передбачено 80 мільйонів гривень, з яких ми використали вже 30 мільйонів, вкладаючись у план. Проте загалом виготовлення деяких нових об'єктів електросистеми може займати від 9 місяців", - сказав Володимир Чернявський.

Заступник голови Кіровоградської ОВА Павло Конопко уточнив, що відновлення систем енергетики в області тривають, проте новий опалювальний сезон розпочнеться з обмеженням потужностей у приблизно 25 відсотків.

"Здійснюємо заходи щодо наземної та протиповітряної оборони об'єктів критичної інфраструктури, про які я не можу казати, та кроки для запобігати потенційним загрозам", - сказав Павло Конопко.

Також за літній період в області підготувати обладнання, яке дозволить постачати воду протягом 72 годин у випадку відключення електрики.

Водночас голова правління "Кіровоградобленерго" Володимир Чернявський зауважив, що осінньо-зимовий сезон буде важчим за попередній, адже окрім ударів з повітря, росіяни підірвали Каховську ГЕС, що створило проблеми на каскаді електростанцій по річці Дніпро.

"Закликаю людей готуватися до складного зимового періоду. Генератори, павербанки, автономні джерела освітлення тощо", - сказав він.

Щодо графіків відключень електрики, які застосовувалися у минулу зиму, то Володимир Чернявський зазначив, що це був найбільш вживаним способом балансування енергосистеми.

"Спочатку ми зробили три черги відключень, потім розробили 6 графіків. За літо ми переглянули графіки з врахуванням скарг громадян та технічних можливостей мереж, які не розраховані на таку роботу", - додав голова правління "Кіровоградобленерго".

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Поширюйте

Коментуйте