Роботодавець не сплачував внески: як у Кропивницькому допомогли вимушеній переселенці вибороти пенсію

13:41, 08 Серпня, 2023

 

До правозахисників у Кропивницькому звернулася вимушена переселенка з Миколаєва, якій не призначали пенсію через те, що роботодавець не сплачував за неї страхові внески. Фахівці допомогли жінці вибороти право отримувати пенсію і пояснили, куди слід звертатися у подібних випадках.

 

 

Умовне фото

Як повідомляє Українська Гельсінська спілка з прав людини, до правозахисників звернулася Марія (ім’я змінено – ред.), яка була вимушена переїхати до Кропивницького з Миколаєва через воєнну агресію Росії. Вона мала достатньо трудового стажу для нарахування пенсії, проте у Пенсійному фонді їй відмовили через те, що, як виявилося, роботодавець не сплачував за неї страхові внески.

«Закінчивши трудову кар’єру із достатнім загальним стажем, Марія не могла отримати ні копійки від держави, адже у держреєстрах була відсутня потрібна інформація для призначення пенсії. Юристи УГСПЛ у Кропивницькому допомогли жінці відновити її порушені права», – йдеться у повідомленні.

Як пояснили юрист та координатор приймальні УГСПЛ в Кропивницькому Іван Сагун та Євген Козій, відповідальність за несплату страхових внесків в Україні несе підприємство-страхувальник, тобто роботодавець, а не працівник. Тому не сплата роботодавцем страхових внесків не може бути підставою для того, щоб не зараховувати страховий стаж працівникам пенсійного віку.

Gels

Іван Сагун (ліворуч) та Євген Козій. Фото: УГСПЛ

Тому юристи УГСПЛ подали позов до Кіровоградського окружного адміністративного суду з вимогою до Пенсійного фонду призначити пенсію пані Марії, врахувавши її стаж, за який роботодавець не сплатив страхові внески уперіод з 2000 по 2005 роки. Суд першої інстанції ухвалив рішення на користь вимушеної переселенки, проте Пенсійний фонд подав апеляційну скаргу на це рішення до Верховного суду.

«Суди тривали пів року. Та зрештою крапку у справі було поставлено на користь пані Марії. Вже після останнього рішення Пенсійний фонд у добровільному порядку, навіть без відкриття виконавчого провадження, виконав рішення суду у повному обсязі», – повідомляють правозахисники.

Крім того, пані Марії виплатили всі нарахування за період від подання нею заяви про призначення пенсії і до завершення судів – тобто за 10 місяців.

При подібних випадках можна звернутися за допомогою до фахівців найближчої приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини.

До приймальні УГСПЛ у Кропивницькому можна звернутись на електронну пошту hurnitzky@gmail.com або записатись за телефонами:

  • +38099-948-87-79,
  • +38099-496-19-89,
  • +38099-360-71-99,
  • +38093-250-76-46.

 Раніше «Гречка» пояснювала, які документи потрібні, щоб оформити українську пенсію, перебуваючи за кордоном.

 

Останні новини по темі
По вулиці Братиславській розпочали заміну каналізації за 26,4 мільйона (ФОТО)
kanalizacia Bratuslavska1
44227619 6543 4d09 90cc 985f8fb13cf8
«Довідка» за 5600 доларів: кропивничанина судитимуть за переправлення ухилянтів за кордон
Читайте також

Публікуємо добірку культурних заходів, майстер-класів, лекцій, концертів та вистав, які відбудуться у Кропивницькому протягом цього тижня, з 4 по 10 березня....

15:44, 3 Березня, 2024

На сайті офіційного інтернет-представництва Президента України розмістили електронну петицію про присвоєння військовослужбовцю із Кіровоградщини Івану Гончаренку звання Героя Ук...

14:07, 3 Березня, 2024

Для судів Кіровоградської області закупили поштових марок на понад 8 мільйонів гривень. Закуплених марок повинно вистачити на рік....

13:02, 3 Березня, 2024