Як народні депутати з Кіровоградщини голосували щодо відкриття декларацій

15:59, 07 Вересня, 2023

 

Напередодні у Верховній Раді народні депутати проголосували за закон про обов’язкове електронне декларування статків. Проте поправку, згідно з якою ці декларації мають бути публічними, не прийняли.

«Гречка» дізналася, як голосували депутати з Кіровоградщини і як відреагувало на це українське суспільство.

Фото В. Сарахана

Йдеться про закон «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану». Згідно зі змінами, чиновники мають подати електронні декларації за 2022 та 2023 рік – адже на початку воєнного стану ця норма була призупинена. Водночас ті, хто підпадає під обов’язкове декларування статків, але виконують завдання в інтересах нацбезпеки або перебувають на територіях, які постраждали від російської агресії – мають подати декларації через три місяці після завершення бойових дій, деокупації територій, повернення до пункту постійної дислокації чи місця роботи, скасування воєнного стану.

Згідно з переліком поменног оголосування на сайті Верховної Ради, за закон в цілому проголосували 329 депутатів, серед яких всі п’ять обранців від Кіровоградщини: Олександр Воронько з депутатської групи «Відновлення України», позафракційний Олесь Довгий та Ігор Мурдій, Олександр Дануца, Юрій Кузбит з партії «Слуга народу».

Після ухвалення закону в цілому депутати провалили голосування за поправку №371, згідно з якою реєстр декларацій мав бути відкритий вже зараз. Її підтримали 199 парламентарів, проти проголосувало двоє, утрималось 29, а не голосувало 87. Щодо представників нашої області, то Олександр Воронько, Ігор Мурдій не голосували, Олесь Довгий голосував за поправку, Юрій Кузбит і Олександр Дануца були відсутні.

Цікаво, що нардеп родом з Кропивницького Богдан Торохтій, який через скандал щодо вартісних покупок і поїздок за кордон під час воєнного стану був виключений з партії «Слуга народу», проголосував за поправку №371.

Те, що депутати не ухвалили негайне відкриття декларацій, обурило українське суспільство. На наступний день, 6 вересня, на сайті Офісу президента з’явилася петиція з вимогою ветувати закон і повернути його на доопрацювання у парламент, щоб електронне декларування зробили публічним. Загалом щоб петиція була розглянута президентом, вона має набрати не менше 25 тисяч підписів за 92 дні. Ця петиція щодо е-декларацій за першу добу набрала вдвічі більше – станом на 15:00 7 вересня її підписали 65 162 людини. Наразі вона в статусі «очікує на розгляд».

petuciya deklaracii

Скріншот

Раніше «Гречка» повідомляла, що означає закон про деколонізацію і як за нього голосували депутати з Кіровоградщини.

Останні новини по темі
Підтримати херсонських колег: актори Театру Корифеїв долучились до флешмобу
theatre
voda11 copy
У Кропивницькому Арнаутове залишилось без води
Читайте також

Новомиргородська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про смерть земляка, захисника Володимира Захарчука....

17:14, 20 Лютого, 2024

На Кіровоградщині оголосили вирок місцевому мешканцю, якого визнали винним у підробці медичної довідки і спробі ухилитися від мобілізації....

16:27, 20 Лютого, 2024

Сервісні центри МВС Вінницької, Черкаської та Кіровоградської областей об’єднали в один структурний підрозділ. Відсьогодні, 20 лютого, їх реорганізують в рамках оптимізаці...

15:06, 20 Лютого, 2024