Конкурс на посаду директора Театру корифеїв: чи заплатять відомим діячам за роботу у комісії

18:02, 13 Вересня, 2023

 

Обласна рада оголосила проведення конкурсу на обрання директора Обласного академічного театру імені Марка Кропивницького. У конкурсній комісії обласну раду мають представляти відомі діячі культури та мистецтвознавці. «Гречка» вирішила вияснити, хто оплатить діячам роботу у конкурсній комісії.

У свою чергу чинний директор театру В’ячеслав Вандрашек закликав членів комісії відмовитися від участі.

Нагадаємо, що обласна рада оголосила конкурс на посаду директора театру імені М. Кропивницького в той час, як цю посаду обіймає В’ячеслав Вандрашек. При цьому від обласної ради у конкурсну комісію делегували не депутатів, а відомих культурних діячів:

  • народного артиста України Богдана Бенюка;
  • театрального критика і заслуженого діяча мистецтв України Сергія Васильєва;
  • театрознавицю, докторку мистецтвознавства Ганну Веселовську.

Пізніше до комісії шляхом жеребкування обрали трьох представників громадських організацій:

  • Сергій Кайгородов («Клуб шанувальників балету»),
  • Олександра Петренко («Театральна Україна»),
  • Ігор Вялов («Клуб шанувальників балету»).

«Гречка» вирішила дізнатися, скільки обійдеться обласному бюджету участь у конкурсній комісії відомих діячів та людей з сусідніх областей, і надіслала запит до облради. Журналісти запитували, чи передбачена компенсація народним культурним діячам за проведення конкурсу та яку суму складають видатки на це.

У відповіді зазначається, що обласна рада «забезпечує організаційне, інформаційне, матеріально-технічне, забезпечення роботи конкурсної комісії».

«Інші видатки, у тому числі грошова компенсація, на проведення конкурсного добору на посаду керівника комунального закладу культури кошторисом Кіровоградської обласної ради не передбачені», – йдеться у документі за підписом голови облради Юрія Дрозда.

Чинний директор театру імені Кропивницького В.ячеслав Вандрашек опублікував відеозвернення, в якому закликає відомих діячів і представників громадських організацій відмовитися від делегованої участі у конкусрній комісії.

«Вкотре наголошую: конкурс незаконний. Вас втягують у політичну гру. Крцім того, конкурс проводять проти волі колективу театру. Закликаю вас не брати участь у цьому конкурсі, адже театр – це не ареня для чиїхось батлів», – сказав він.

 

Як повідомляла «Гречка», 1 серпня на площі перед театром імені Марка Кропивницького зібралися близько 50 акторів через можливе звільнення директора театру. Більшість акторів підтримують Вандрашека. Також Національна спілка театральних діячів України підтримала директора театру своїм дописом у Фейсбук. 

В’ячеслав Вандрашек подав до суду, вимагаючи скасувати розпорядження обласної ради про проведення конкурсу на його посаду.

 

Останні новини по темі
Навіки у строю: чотири громади Кіровоградщини повідомили про загибель земляків (ФОТО)
geroii copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy
vodiy cugarka
Чуже посвідчення і наркотики? У Кропивницькому затримали вже втретє п’яного водія (ФОТО)
Читайте також

Сьогодні, 26 лютого, у Кропивницькому повідомили про смерть місцевого 32-річного блогера Юрія Ворожка. На момент смерті він був на тренуванні в одному із спорткомплексів міста....

18:07, 26 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

16:57, 26 Лютого, 2024

Сьогодні, 26 лютого, на Кіровоградщині була оголошена повітряна тривога, водночас у сусідніх областях її не оголосили. Як виявилося, це через ворожий безпілотник, який виявили н...

16:46, 26 Лютого, 2024