Завищені борги, сіль і ремонти: аудитори звинувачують «Теплоенергетик» у порушеннях на 126 мільйонів

16:06, 28 Вересня, 2023

 У Кропивницькому аудитори провели ревізію КП «Теплоенергетик» та виявили порушень законодавства на 126,3 мільйонів гривень. Водночас директор теплопостачального підприємства звинувачення відкидає і стверджує, що Держаудитслужба діє упереджено.

 

Як повідомляє пресслужба відомства, у кінці 2021 року заборгувало ТОВ «ГК «Нафтогаз Трейдинг» за газ 109,8 мільйонів гривень.  Тому у січні 2022 року «Теплоенергетику довелося закупити газ у «постачальника останньої надії», але вже за вищою ціною.

Аудитори вважають, що комунальне підприємство мало кошти для сплати боргу, але не оплачував його. У результаті переплатили 34,6 мільйони гривень більше, ніж якби вчасно сплатив борг газопостачальнику.

Крім того, аудитори виявили, що у 2021–2022 роках «Теплоенергетик» закупив 236,3 тонни технічної солі, але документально підтверджено постачальником лише 94,4 тонни. 141,9 тонни солі на майже 1,5 мільйонів гривень не підтверджено документами.

Також в аудиторів є питання вартості поточних та капітальних ремонтів.

Зокрема, документами не підтверджено:

  • списання матеріалів вартістю 406,6 тис. грн під час виконання робіт із відновлення асфальтового покриття,
  • витрати підрядної організації на роботу машин та механізмів на 193,3 тисяч гривень.

Крім того, установлено, що «Теплоенергетик» завищив обсяг заборгованості з різниці в тарифах на послуги з постачання теплової енергії населенню, установам і організаціям, які фінансуються з державного та/або місцевого бюджетів (із 01.06.2021 по 30.06.2022). У розрахунках, які підприємство подало до обласної комісії з питань узгодження заборгованості з різниці в тарифах, обсяги такої заборгованості завищено на 89,5 млн грн.

Матеріали ревізії передали до правоохоронних органів.

У коментарі «Гречці» директор «Теплоенергетику» Олександр Чельник стверджує, що звинувачення є надуманими.

«Щодо тієї ж солі: вони стверджують, що у них є система відеофіксації, за якою вони нарахували три з десяти машин з сіллю, які заїжджали на підприємство. При цьому в мене є всі підверджуючі документи, де зафіксовано в’їзд всіх авто, розгрузка солі, взяття її на склад, переправка до ТЕЦ і так далі. У цьому ланцюжку фігурує близько ста людей, чиї підписи на документах», – обурюється директор КП.

Щодо боргу перед «Нафтогазом», то директор розповів, що у грудні 2021 року підприємство реструктуризувало борг, після чого виконавча служба мала впродовж доби зняти арешти з рахунків і це дозволило би розрахуватися за спожитий газ за нижчою ціною – проте арешти зняли на початку січня 2022 року, тому довелося  звернутися до «постачальника останньої надії».

Про ремонт асфальту директор КП заявив, що підприємство взяло в оренду асфальтний коток, у баці якого ще було пальне. Тому вони не закупали пального для котка протягом місяця.

«Ми не робили подорожній лист на каток – це не первинний документ, і його робити не обов’язково. І коли ми на запит аудитора готові надати всі первинні документи, вони наголошують саме на подорожньому листі. Тож вони всі виконані з його допомогою роботи через це зазначили як не виконані, хоча можна ж поїхати і на власні очі побачити, що асфальт там є», – додав очільник.

За словами Олександра Чельника, наразі «Теплоенергетик» фігурує у чотирьох кримінальних провадженнях.

«Я вважаю, що аудитори є упередженими і спеціально не беруть до уваги підтверджуючі документи, щоб потім звинуватити у розтратах. Зараз я ходжу до прокуратури, надаю свдчення і пояснення і в разі потреби готовий доказувати у суді, що звинувачення необґрунтовані», – додав він.  

 Як раніше «Гречка» повідомляла, «Теплоенергетик» відкликав позов до Льотної академії щодо боргу у близько 265 тисячі гривень.

Останні новини по темі
У Кропивницькому перейменують 11 вулиць і провулків
vyluzia
Depositphotos 380483892 S
7 етапів ЕКЗ та опис процедури
Читайте також

Спортсмени з Кіровоградщини взяли участь у Спартакіаді “Повір у себе” та вибороли призові місця з греко-римської та вільної боротьби серед дітей з порушенням слуху....

14:01, 20 Червня, 2024

На Кіровоградщині судитимуть директора одного з підприємств за фактом заволодіння бюджетними грошима....

13:05, 20 Червня, 2024

Кропивницька лікарка створила комікс, у якому в колаборації із лікарями з різних куточків України, із яскравими ілюстраціями розвінчують  міфи та доносять факти і лайфхаки ...

13:00, 20 Червня, 2024