Протидія фейкам: як ворожа ІПСО маніпулює на темі гепатиту A в Україні

09:48, 03 Листопада, 2023

В інтернеті поширюють дезінформацію щодо спалахів гепатиту A в Україні та начебто оголошення карантину через це. Міністерство охорони здоров’я надало роз’яснення щодо ворожої інформаційно-психологічної операції.

Як пояснює МОЗ, спалах інфекційної хвороби – це декілька захворювань, які пов’язані спільним джерелом або фактором передачі інфекції. Загалом в Україні за 9 місяців 2023 року зафіксували 314 випадків захворювання на гепатит А, а у 2022 за відповідний період було зареєстровано 281 випадок.

«На Вінниччині дійсно зафіксовано спалах вірусного гепатиту A. З 16 жовтня за медичною допомогою звернулись 262 людини. Наразі у лікарнях залишається 111 пацієнтів, 87 – виписали», – йдеться у повідомленні.

При цьому вакцинацію від вірусу пройшли як медики, які працюють з хворими на гепатит A, так і люди з кола контакту. У Вінниці Проби води та змиви з ринків, перевірили підприємства, які виробляють харчові продукти – результати перевірки вказують на відсутність постійного джерела вірусу, яке могло призвести до спалаху.

Водночас повідомлення про «спалахи гепатиту A» на території Івано-Франківської області є фейками. У МОЗ пояснюють, що протягом жовтня тут виявили 12 випадків захворювання, які не пов’язані між собою. Також неправдивими є повідомлення, начебто в областях вводять карантин через гепатит A.

«Дана інформація не відповідає дійсності та є частиною ворожої ІПСО. В разі виявлення випадків захворювання Міністерство охорони здоровʼя повідомить про це на офіційному сайті відомства та сторінках у соціальних мережах. Довіряйте виключно офіційним джерелам інформації та не поширюйте неправдиву інформацію», – закликали у відомстві.

Нагадаємо, що на початку жовтня Україна отримала від міжнародних партнерів 10 тисяч доз вакцини проти гепатиту A, для запобігання масштабним спалахам захворювання під час війни, в першу чергу в регіонах, де прогнозовані повені та паводки. З них Кіровоградщина отримала 200 доз, які розподілять між закладами згідно з потребами.

Вакцинація від гепатиту A в Україні належить до переліку рекомендованих щеплень – як і вакцини від вітрянки, менінгококу, грипу чи вірусу папіломи людини.

Останні новини по темі
Не дотримуються маршрутів? На Кіровоградщині проведуть перевірку екстренної меддопомоги
Як почати писати цікаві історії: кропивничан запрошують на лекцію
Читайте також

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024

Кропивницькі волонтери відкрили збір на дрони для штурмової групи 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Ціль – закупити три безпілотники....

10:51, 18 Травня, 2024

На Кіровоградщині 17 травня знищили ворожий безпілотник.

10:17, 18 Травня, 2024