Через заклики до сепаратизму можуть ліквідувати російськомовне ЗМІ(ФОТО)

В Закарпатській області слідчі СБУ оголосили підозру засновнику-головному редактору місцевої газети «Рабоче-крестьянская правда», на шпальтах якої містилися ознаки розпалювання міжнаціональної ворожнечі та посягання на територіальну цілісність і недоторканість України.
Зокрема, в одному з номерів цієї газети були оприлюднені пропагандистські матеріали із закликами протидіяти центральній владі України, підтримати сепаратистські настрої у східних регіонах.
За висновком експертів, надруковані в газеті матеріали створюють негативний образ України, принижують національну честь та гідність українців та окремих представників нацменшин, можуть сприяти розпалюванню національної ворожнечі та ненависті.
Наклад газети вилучено як речовий доказ у рамках кримінального провадження, розпочатого за ч. 2 ст. 110 («посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі») та ч. 1 ст. 161 («порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань») Кримінального кодексу України.
СБУ спільно з органами прокуратури ініціює скасування реєстрації цього друкованого видання.
Якщо вірити вихідним даним, засновником і редактором ужгородського часопису, що видається з 1996 року і має наклад 2 тисячі примірників, є Анатолій Маєвський.
Підготував Олег БАЗАК




