“Чому добровольці перетворились на рабів?”: кропивничани вийшли на мітинг з вимогою демобілізації захисників

14:33, 02 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 2 грудня, на площі Героїв Майдану відбувся мирний пікет дружин, рідних військовослужбовців та небайдужих містян. Кропивничанки намагаються таким чином привернути увагу до необхідності демобілізації захисників після 18 місяців служби.

На площі зібралося близько тридцяти містян з плакатами “Чому добровольці перетворились на рабів?”, “За перемогу відповідальні всі!”, “Моє кохання на війні вже 627 днів”, “Дайте шанс захисникам і захисницям відновитися!”, “Моя черга обіймати тата!”, передає кореспондентка “Гречки”.

Ця Всеукраїнська акція сьогодні проходить в багатьох містах країни. Кропивничани теж долучилися, проте багато з учасників мітингу їздять до Києва з такими ж вимогами.

У коментарі “Гречці” кропивничанка Яніна зазначила, що єдиною метою мітингу є вимога демобілізація захисників.

“Ми вимагаємо демобілізації не після 36 місяців служби, а після 18. Захисники втомлені, виснажені, настав час змінити їх на інших військовослужбовців”, – зазначила жінка.

Кропивничанка Таміла зазначила, що в телефонних розмовах із захисником все більше прослідковується виснаженість і втома.

“Батько моєї дитини на другий день повномасштабного вторгнення пішов добровольцем до армії. Після навчання одразу потрапив на передову. За майже два роки повномасштабного вторгнення був всього тиждень у відпустці. Зараз весь час на передовій, де постійні обстріли, постійна напруга, постійно “на межі”. Якщо раніше він був вмотивованим і завзятим, говорив “Скоро наша перемога!”, “Прорвемося!”, то наразі все частіше в розмовах прослідковується зневіра, виснаженість і повний відчай. Дитина все рідше має змогу навіть спілкуватися з татом. Їм дуже необхідний відпочинок, хлопці падають духом в таких умовах! Їм потрібен перепочинок – реальний перепочинок. Я мрію, щоб моя дитина теж мала змогу обіймати та бачити тата!”, – підкреслила кропивничанка.

Стосовно петиції із проханням демобілізувати захисників кропивничанка Інна зазначила, що вже дві петиції набрали необхідну кільість підписів, але їх так і не розглянули.

“Перша петиція на сайті Президента України щодо демобілізації була створена у березні 2023 року і швидко набрала необхідну кількість голосів, проте була проігнорована. Другу петицію зареєстрували вже у вересні 2023 року. Я вважаю, що вже прийшов час замінити тих добровольців, які пішли одними із перших на захист країни. Багато з них контужені, поранені, виснажені й втомлені”, – зазначила матір військовослужбовця Інна.

У тексті петиції із проханням демобілізувати військовослужбовців українці просять дати перепочинок воїнам, які боронять країну понад 18 місяців, хоча б на 6 місяців або на 1 рік.

Наразі рідні воїнів очікують, що Президент України розгляне петиції і будуть виходити на мітинги, аж поки їх не почують і відпустять захисників на перепочинок.

Нагадаємо “Гречка” повідомляла, що вперше такий мітинг відбувся 27 жовтня. Наразі все частіше українці озвучують думки про потребу якісної ротації, заміни, а то і звільнення військових, які вже досить довго перебувають на передовій.

Останні новини по темі
З калитою та ворожінням: як у Кропивницькому святкували Андріївські вечорниці
вилов раків
На Кіровоградщині з 15 грудня не можна буде виловлювати раків
Читайте також

Парк імені Крючкова передали у постійне користування Кропивницькій єпархії ПЦУ.

12:37, 27 Лютого, 2024

Виробник молочної продукції «Хмельницька маслосирбаза», який фігурує у провадженні щодо постачання масла у школи і садочки Кропивницького, опублікували заяву. В ній виробник наз...

12:30, 27 Лютого, 2024

Апеляційний адміністративний суд визнав правомірним звільнення ексголови Кіровоградської облради Сергія Шульги....

12:26, 27 Лютого, 2024