Використовували неіснуючий батальйон для ухиляння: у Кропивницькому засудили двох чоловіків

15:00, 12 Липня, 2024

На Кіровоградщині винесли вирок двом учасникам групи, яких звинуватили у допомозі військовозобов’язаним людям ухилятися від мобілізації під час війни. Засуджені представлялися добровольцями неіснуючого батальйону «Туран»

Про це у п’ятницю, 12 липня, повідомили на офіційному сайті Кіровоградської обласної прокуратури. Суд визнав винними двох чоловіків у перешкоджанні законним діям ЗСУ.

Прокурори у суді довели, що співвиконавці за певну суму видавали військовозобов’язаним посвідчення члена громадської організації. Після проводили інструктаж, як треба спілкуватися зі службовцями Територіальних центрів комплектування та користуватися при цьому цими посвідченнями, щоб уникнути виписки повістки.

За інформацією Служби безпеки України, зловмисники представлялися учасниками іноземного добровольчого батальйону «Туран».

«Членство “Турані” продавали за гроші чоловікам призовного віку задля виїзду за кордон під виглядом волонтерів. За пакет документів вимагали по 20-80 тисяч гривень», — заявили в СБУю

Слідство встановило, що батальйон «Туран» в дійсності не входить до жодної із структур Сил безпеки і оборони України і не є діючим військовим формуванням.

Згідно з вироком Кіровського районного суду у місті Кропивницькому, двох учасників групи визнали винними та засудили до 5 років позбавлення волі кожного з іспитовим терміном у 3 роки.

«Обвинувальний акт стосовно організатора злочинної групи наразі перебуває на розгляді суду», — уточнили в прокуратурі.

Як «Гречка» повідомляла, раніше у Кропивницькому волонтеру й голові громадської організації Аліму Ібрагімлі оголосили підозру за двома статтями: шахрайство та перешкоджання діяльності ЗСУ. У свою чергу підозрюваний заявляв, що правоохоронці чинять на нього тиск і били його. Тоді СБУ оприлюднила докази. Підозрюваному обрали запобіжний захід.

Останні новини по темі
Через спеку достигли раніше: як купити кавуни з баштанів Кіровоградщини
У Кропивницькому ЦНАПі військовозобов’язані зможуть оновити дані і цієї суботи
Читайте також

На Кіровоградщині Петрівський районний суд виніс вирок в’язню, який під час відбування покарання у колонії вдарив наглядача....

11:40, 15 Липня, 2024

З вересня 2025 року вступає в дію постанова уряду про проведення базової загальновійськової підготовки в закладах вищої освіти всіх форм власності. Пояснюємо, хто має право відм...

11:39, 15 Липня, 2024

В Олександрії, що на Кіровоградщині 50-річний чоловік ганявся за дружиною і погрожував їй гранатою. Станом на понеділок, 15 липня він затриманий і очікує обрання йому запобіжног...

10:03, 15 Липня, 2024