Кіровоградщина: майже третина демобілізованих бійців потребують поліпшення житлових умов
Соціальні працівники Кіровоградщини склали так звані чоціальні паспорти для 534 демобілізованих учасників АТО. Карту потреб і проблем бійців соціальні працівники складають відвідуючи її, розповідає Сергій Пастернак директор Кіровоградського обласного центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді. Інспектування родин демобілізованих військових на Кіровоградщині стартувало ще 24 березня.
За словами Сергія Пастернака, більше ніж третина опитаних потребують поліпшення житлових умов, 183 військових та 20 членів сімей не мають місця роботи, 272 військових та 95 членів їх сімей потребують оздоровлення, 75 осіб мають проблеми з отриманням статусу учасника АТО, 108 -з отриманням земельної ділянки.
Посадовець зауважує, що за час інспектування вдалось налагодити співпрацю з військкомісаріатами, тож тепер в соціальних працівників є списки демобілізованих, що дасть можливість навідатись до кожного.
Сергій Пастернак називає вже і перші, хоча незначні, результати роботи соціальних служб. Зокрема за даними РДА та міськвиконкомів, працевлаштовано 17 учасників АТО та 2 дружини, 52 демобілізованих пройшли медичне обстеження і переведені на стаціонарне або амбулаторне лікування. Надається також матеріальна допомога, у тому числы для купівлі путівок.
Нагадаємо, з 24 березня розпочалось інспектування сімей демобілізованих військовослужбовців. По кожній родині складають соцпаспорт із зазначенням потреб та передають їх відповідним заступникам голів рад. Більшість родин ідуть на контакт, хоча є такі, які відмовляються.