Комісія 10 днів не обстежувала будинок після атаки «шахедів»? Відповідь міськради

16:34, 30 Березня, 2025

Власники квартир одного з пошкоджених ворожими «шахедами» будинків у Кропивницькому поскаржилися у соцмережах, що не можуть почати ремонт через те, що спеціальна комісія, яка має скласти акт про пошкодження, не приходила. У міській раді пояснили, що скласти акти для держпрограми «єВідновлення» має не одна комісія.

Дощ тече через пошкоджений дах

Нагадаємо, що ввечері 19 березня росіяни здійснили наймасованішу атаку «шахедами» по Кропивницькому від початку війни. Ворог атакував мікрорайони Стара Балашівка, Новомиколаївка, Лелеківка. Найбільші руйнування будинків зафіксовані по вулиці Миру, Братиславська, провулки Братиславський та Залізничний.

Внаслідок атаки пошкоджені понад 80 приватних будинків та 17 багатоповерхівок, інфраструктуру, школу та храм.

У пʼятницю, 28 березня, секретар Кропивницької міськради Олег Колюка повідомив, що фахівці будівельної галузі обстежили і склали відповідні акти по 199 квартирам і 123 помешканням у приватних будинках у місті.

Проте у неділю, 30 березня, власниці квартир у будинку по вулиці Братиславській, 9є Наталія Мироненко та Ольга Онищенко опублікували відео на своїх Facebook-сторінках. У відео кропивничанки пояснювали, що не можуть почати ремонт, поки пошкодження не обстежать фахівці спецкомісії й не складуть відповідні акти. Ці акти потрібні для отримання компенсації за пошкоджене житло.

«За десять днів комісія не знайшла часу приїхати до нас. Сьогодні пішов дощ. Дах пошкоджено. На другому поверсі просто тече вода. Можна було б зберегти ті залишки ламінату, перекриття, які залишилися — але вода вже тече», — розповіла на відео Ольга Онищенко.

У коментарях під дописом кропивничанок депутатка міськради Валентина Яремчук відповіла, що звернулася до працівників міськради.

«Вони також підтвердили, що комісія працювала за вашою адресою. Але розумію, що проблема не вирішена», — написала депутатка.

У коментарі «Гречці» Валентина Яремчук підтвердила, що уточнювала щодо цієї проблеми у працівників відповідних управлінь міськради. Їй відповіли, що комісія вже справді працювала за адресою Братиславська, 9є. Проте пошкоджені будинки має обстежити не одна комісія, щоб власники змогли отримати компенсацію за державною програмою.

Компенсація за пошкодження: що відповіли у міській раді

Як пояснив начальник пресслужби Кропивницької міськради Сергій Якунін, експертиза будинку по вулиці Братиславській, 9є була проведена першочергово, як дозволила безпекова ситуація. І експерт склав відповідний акт ще минулого тижня. Проте для оформлення заяви на компенсацію за пошкоджене майно обʼєкт обстежує не одна комісія.

За процедурою, після першого обстеження власники житла відправляють заявку на отримання допомоги за програмою «єВідновлення». Разом із заявкою до Реєстру пошкодженого і знищеного майна (РПЗМ) заноситься й опрацьований акт будівельного експерта. Після опрацювання заявки та акту програма «єВідновлення» надає дозвіл на обстеження квартири вже іншими фахівцями, а саме комісією з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією росії.

«Зважаючи, що у Кропивницькому пошкоджено 338 квартир і житлових будинків, а експертів семеро і вони працюють без вихідних, акти обстежень квартир по вулиці Братиславській будуть завантажені до РПЗМ у понеділок, 31 березня. Відразу після цього  друга комісія зможе почати обстеження», — пояснив він.

Представник Кропивницької міськради уточнив, що капітальні роботи до обстеження комісією розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна виконувати не можна.

«Капітальні роботи до обстеження комісією розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна виконувати не можна. Але тимчасове укриття даху плівкою чи іншими матеріалами, щоб уникнути протікання зробити можна. І за зверненням мешканців їм у цьому обов’язково допоможуть», — додав він.

Також Сергій Якунін уточнив, що цей будинок не є комунальною власністю, тобто не перебуває на балансі ЖЕО. Тому комунальники не могли самостійно ухвалити рішення щодо затягування плівкою даху в такому будинку.

Варто зазначити, що у перші ж дні після масованої атаки «шахедами» на пошкоджених об’єктах працювали фахівці комунальних підприємств, державних спеціалізованих служб, благодійних фондів і міжнародних організацій, які допомагали містянам з першочерговими роботами, у тому числі затягуванні плівкою вікон.

Раніше «Гречка» публікувала фото, як кропивничани прибирають наслідки пошкоджень на ранок після намасованішої атаки «шахедами» по місту 20 березня 2025.

Останні новини по темі
Читайте також

26 квітня у «Новій пошті» і «Дії» стався масштабний збій. Сервіси тимчасово не працюють через технічні оновлення....

10:47, 26 Квітня, 2025

У 2025 році на Національний мультипредметний тест (НМТ) зареєструвалися понад 312 тисяч учасників. «Гречка» розповідає, як проходитиме тестування та за що можуть анулювати резул...

10:31, 26 Квітня, 2025

У ніч на 26 квітня ворог атакував дронами Кіровоградщину. У Кропивницькому та селі Липняжка, що в Новоукраїнському районі, є пошкодження складів, офісів і вежі мобільного звR...

09:03, 26 Квітня, 2025