На Кіровоградщині чотири організації виграли мінігранти: на що спрямують гроші 

10:20, 18 Грудня, 2024

На Кіровоградщині чотири проєкти перемогли у конкурсі мінігрантів на запуск соціального підприємства. «Гречка» дізнавалася які ініціативи будуть реалізовувати та на що витратять фінансування із мінігрантів. 

Хто отримав мінігранти на Кіровоградщині 

Конкурс мінігрантів на запуск соціального підприємства вже вдруге оголосила Кіровоградська обласна організація Всеукраїнської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення». З-поміж 23 проєктних заявок відібрали девʼять, чотири із яких із Кіровоградської області.

Усі заявки спрямовані на впровадження соціального замовлення, запуск та розвиток соціальних підприємств на базі громадських і волонтерських організацій та адвокацію підтримки ініціатив у громадах грантерів, зазначила «Гречці» комунікаційниця організації Світлана Дубина-Литвиненко.

«Ми підтримали громадські організації, які постійно й активно волонтерять від початку повномасштабної війни. З трьома із них ми вже працювали, а одна відносно нещодавно доєдналася до проєкту», — зазначила вона. 

За її словами, на реалізацію свого розробленого проєкту учасники конкурсу могли залучити одну тисячу  доларів. 

Кав’ярня Хоробрих

Зокрема у Кропивницькому у рамках проєкту планують розвинути спроможність діючого соціального підприємства та забезпечити більший клієнтопотік. У рамках проєкту планують:

  • розробити брендування;
  • офіційно задокументувати франшизу;
  • перенести і облаштувати власне кав’ярню на вулиці. 

Виділені гроші спрямують на закупівлю та встановлення металопластикових віконних блоків та встановлення модульного кіоска на території простору. А також на реєстрацію торгової марки та оформлення франшизи. 

«Таким чином благодійний фонд «Полк Святослава Хороброго» планує збільшити клієнтопотік, відповідно, збільшити кількість донатів. Адже 80% від прибутку з кави кавʼярня спрямовує на благодійний фонд, який закуповує прилади для захисників», — уточнила Світлана Дубина-Литвиненко. 

Громадська організація «Волонтерра» 

У Помічнянській громаді, що на Кіровоградщині, громадська організація «Волонтерра» запланувала створення швейного соціального підприємництва «Шалена швейка». 

За словами комунікаційниці громадської організації, волонтерська спільнота тривалий час відшиває одяг для українських захисників і захисниць. Вони спеціалізуються на пошитті військових комплектів та адаптивного одягу для поранених бійців, а тканину закуповують за донати. Нині волонтери вирішили розширити свою діяльність. 

Завдяки перемозі у конкурсі, за грантові гроші громадська організація придбає вишивальну машинку та планує запустити пошиття патріотичного одягу. 

«Передбачається, що за гроші, виручені від продажу патріотичних виробів, будуть закуповувати матеріал для пошиття одягу для захисників. Адже тканина завжди потрібна, є багато запитів на комплекти для воїнів», — пояснила комунікаційниця. 

Громадська організація «Вдячна лапа»

Громадська організація «Вдячна лапа» у Новоукраїнській громаді, яка опікується бездомними тваринами, планує посилити спроможність Центру адаптації та стерилізації тварин, що працює на базі організації.

«Раніше на операції, харчування та утримання тварин збирали донати. Центр налагодив співпрацю із лікарем з іншої громади, який проводить стерилізацію безпритульних тварин. Тепер цією послугою цікавляться і місцеві жителі.Наразі притулок хочуть перевести у прибуткову модель діяльності, що, своєю чергою, дозволить посилити спроможність організації працювати стало та незалежно від донатів та благодійних внесків», — зазначила комунікаційниця. 

Зокрема, за виділений грант планують закупити операційне обладнання та інструменти для проведення стерилізації тварин. 

Родина Борисових, керівники організації «Вдячна лапа»

За словами Світлани Дубини-Литвиненко, в організації планують сформувати набір внутрішніх політик навколо процесу стерилізації тварин. Також в організації постійно проводять інформаційно-просвітницьку роботу для популяризації користі стерилізації. А також планують розробити авторський курс «Хвостата терапія. Фелінотерапія – Каністерапія» (кототерапія) для емоційного відновлення новоукраїнців.

У рамках цього проєкту відвідувачі матимуть змогу взяти котика із вольєра, погладити його та погратись із ним. 

Громадська організація «Милосердя Маловисківщини»

У Маловисківській громаді, що на Кіровоградщині, волонтери громадської організації «Милосердя Маловисківщини» планують відшивати постільну білизну. Таким чином прагнуть створити нові робочі місця у громаді та забезпечити можливості для самозайнятості або працевлаштування учасників через виробництво постільної білизни та одягу тих, хто наразі цього потребує. 

Світлана Дубина-Литвиненко уточнила, що це дасть змогу встановити нові соцзв’язки та зміцнити соціальну згуртованість. 

«Розроблена бізнес-модель для продажу постільної білизни дасть змогу закрити запит із фінансування для ГО та подальшої діяльності. А також вести активну комунікацію з органами місцевого самоврядування для прийняття програми, яка підтримає розвиток соціального підприємництва в громаді», — уточнила вона.

Нагадаємо, раніше «Гречка» писала, як і навіщо на Кіровоградщині впроваджують соціальне підприємництво.

Останні новини по темі
Читайте також

Сьогодні, 25 січня, Смолінська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті земляка-захисника Олександра Соломонідіна....

17:32, 25 Січня, 2025

У Кропивницькому волонтери етнографічного проєкту «Баба Єлька» запустили у продаж версію настільної гри «Монополія», яка знайомить гравців з історією, пам’ятками та бізнесами мі...

16:58, 25 Січня, 2025

У Світловодську, що на Кіровоградщині, бригадам екстреної медичної допомоги передали перші портативні УЗД-апарати, які дозволяють проводити діагностику безпосередньо на місці ви...

14:50, 25 Січня, 2025