Обійми теплом, фітнес та фестиваль: як на Кіровоградщині втілюватимуть проєкт “Освітній драйв”

17:09, 20 Червня, 2024

Навчальні заклади Кіровоградщини взяли участь в проєкті “Освітній драйв”, який входить як компонент в загальний проєкт молодіжної залученості від громадської організації “Задзеркалля”. З-поміж 47 учасників відібрали 10 команд, проєкти яких перемогли в конкурсі мінігрантів. “Гречка” дізнавалася, які проєкти впроваджуватимуть та які підтримуватимуть ментальне здоров’я молоді в громадах Кіровоградщини.

В коментарі “Гречці” комунікаційник громадської організації “Задзеркалля” Василь Нестеренко зазначив, що цей проєкт реалізували в рамках програми “Розширення можливостей для дітей та молоді”, яка спрямована на навчання  та розвиток навичок молоді за підтримки організації та дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та уряду Німеччини.За його словами, проєкт “Освітній драйв” — регіональний і спрямований на підтримку молоді з навчальних закладів Кіровоградщини.

Чому важлива підтримка ментального здоров’я?

За словами комунікаційника, наразі підтримка ментального здоров’я серед молоді в умовах війни дуже важливий компонент. Тому другу хвилю проєкту присвятили саме цій тематиці. 

“Перша хвиля проєкту була присвячена soft skills (ситуативні вміння, знання, риси характеру, які можуть застосовуватись в будь-якій роботі). Другу хвилю присвятили ментальному здоров’ю. Про третю хвилю проєкту і його тематику буде відомо восени, коли почнуть активно працювати освітні заклади і зможуть доєднатись”, – уточнив комунікаційник. 

Специфіка цього конкурсу мінігрантів полягала в тому, що команди, які пройшли відбір, отримають 40 тисяч гривень на втілення своїх проєктів. 

Так, учасники в образі представників навчального закладу і молодіжного сектору пройшли навчання протягом 11-13 червня, під час якого вони доопрацьовували свій проєкт, комунікували з учасниками, отримували знання та навички щодо проєктного менеджменту від менторів та тренерів. Ці знання вони зможуть впроваджуватимуть в написанні інших можливих проєктів. 

Зараз в учасників триває етап закупівлі необхідних матеріалів для реалізації своїх проєктів. 

Які проєкти втілюватимуть для підтримки ментального здоров’я на Кіровоградщині 

Ці проєкти реалізовуватимуть протягом місяця, до 16 липня, в Олександрійській, Новоукраїнській, Помічнянській громадах та Кропивницькому. 

Щасливе літо без стресу 

У ліцеї “Центральний”, що у Кропивницькому, учасники протягом місяця реалізовуватимуть свій проєкт. Команда ліцею дійшла висновку, що саме влітку школярам бракує уваги та спілкування, яке приділити батьків часто не в змозі через свою зайнятість.

Підлітки вирішили, що до порад по зняттю стресу треба долучити однолітків та використати відомі тренди для переформатування порад психолога у захоплюючий формат, щоб позитивно провести дозвілля. 

До проєкту планують долучити 140 учасників, які зніматимуть контент самодопомоги для учнів, поради з яких вони можуть використовувати самостійно. Також планують  провести фестиваль, де відпрацьовуватимуть ці техніки: арт-практики, музичні та танцювальні техніки, елементи йоги, самомасажу, цікавих завдань, які зможуть допомогти впоратись з емоціями.

Самодопомога стресу та тривозі SToP  

У Новоукраїнському ліцеї учнівська молодь шляхом опитування цільової аудиторії дійшла висновку, що шляхи подолання стресу для жителів громади актуальна тема. 

“Протягом останніх років наша реальність зазнала кардинальних змін, і тепер нам потрібно не лише навчитися захищати себе та близьких під час тривоги, або стресу, а й знайти ефективний спосіб долати наслідки тривалого стресу”, – зазначають учасники команди. 

Mental-Maximum 

У ліцеї “Максимум”, що у Кропивницькому, серед підлітків проблема відчуття самотності також популярна. Команда вважає, що в цьому віці вперше переживання самотності усвідомлюється найбільш гостро. Підлітки відчувають потребу в спілкуванні, встановленні міжособистісних відносин та накопиченні соціального досвіду. 

Підлітки переконані, що цю проблему можна і потрібно вирішити, щоб це не вплинуло на їхній емоційний стан та розвиток. Команда планує проводити арт-практики, щоб творчо виражати свої емоції, ігротерапію для розвитку комунікативних навичок, проводити практичні вправи для розвитку резистентності та емпатії, практик для навчання методів саморегуляції.

Місце щасливих людей

Команда Олександрійського професійного аграрного ліцею Приютівської громади для підтримки ментального здоров’я молоді у своїй громаді планує проводити тематичні воркшопи, тренінги про ментальне здоров’я для широкої аудиторії. Під час проєкту говоритимуть на такі теми, як керування стресом, самопізнання, психічне здоров’я. Також організовуватимуть кампанії у соцмережах про важливість підтримки ментального здоров’я. До проєкту планують долучити сотню підлітків віком від 14 до 18 років.

“Крок за кроком – зберігаймо спокій!”  

В ліцеї №1 імені Героя України Березняка , що в Помічнянській громаді, реалізовуватимуть психологічний івент під назвою “Крок за кроком- зберігаймо спокій!”. Команда проєкту стверджує, що молодь в громаді наразі живе за принципом “синдрому відкладеного життя”. В цьому стані  люди кажуть “Я не буду”, “Я не хочу”, “Я не вмію”, відмовляючись від пропозицій і не беручи участі в тому чи іншому заході. 

На думку команди, психологічний івент “Крок за кроком-зберігаймо спокій!” навчить молодь піклуватися про себе та стабілізувати свій емоційний стан, протистояти звичайним життєвим ситуаціям, продуктивно працювати і робити внесок у суспільне життя.

MindWell

В профтехучилищі №16 Малої Виски, що на Кіровоградщині, молодь згуртувалась, щоб втілити в життя проєкт, спрямований на підвищення саморегуляції та ментальної гігієни. Наразі студентство працює над розробкою стратегічного плану проєкту. 

Fitness emotions 

У кропивницькому ліцеї “Мрія” учнівська молодь спільно з освітянами планують проводити низку заходів з ментального фітнесу та психосоматичних зустрічей протягом червня-липня 2024 року. Так учасники запланували провести творчу майстерню “Зцілення мистецтвом”, заняття з фітнесу “Здорове тіло для здорового розуму” та інші тренінги. 

Обійми теплом 

У Новоукраїнському центрі професійного розвитку педпрацівники розробили проєкт, спрямований на покращення психо-емоційнийного стану молодих педагогів та підлітків, підвищення рівня усвідомленості емоційних станів, налагодження дружніх стосунків, формування навичок неконфліктного спілкування та емоційної стабілізації, а також оволодіння техніками когерентного дихання, що будуть допоміжними в стресових ситуаціях. 

У межах проєкту заплановано провести два психологічних ретрити для молоді “Літнє відновлення”, три тренінги “Емоційне спілкування” для підлітків та практикуми з когерентного дихання.

Разом ми здолаємо/We will overcome together

 В Червоновершському ліцеї команда розробила проєкт, який ставить перед собою на меті сформувати навички самодопомоги у стресових ситуаціях в учнівської молоді Компаніївської громади шляхом ознайомлення з техніками релаксації, медитації, дихальними вправами та іншими методами, які допомагають знизити рівень стресу.

Учні будуть розпізнавати основні ознаки стресу та розуміти його вплив на фізичне та ментальне здоров’я, матимуть практичні навички використання технік релаксації та медитації для зниження рівня стресу, зможуть використовувати навички самодопомоги у повсякденному житті.

INSIGHT 

У кропивницькому будівельний фаховий коледж задля покращення метального здоров’я серед студентів та молодих викладачів Кропивницького будівельного фахового коледжу для провадження здорової адаптації до студентства та зниження нервово-психічної напруги та подолання асоціалізації шляхом творчого самовираження та ефективних психотерапевтичних методик.

Як “Гречка” повідомляла раніше, у Кропивницькому підлітки за підтримки міжнародних партнерів об’єднались і створили команди, в яких розробили індивідуальні проєкти аби зробити життя громади кращим. Розробили бізнес-план, отримали кошторис і втілили ідеї в життя.

Останні новини по темі
Поліцейські щити та свідок Залужний: ухвалили нове рішення у справі Червінського
Червінський Роман а
Спортсмени з Кіровоградщини вибороли призові медалі на змаганнях з боротьби
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у вівторок, 16 липня....

20:13, 15 Липня, 2024

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024