Укриття і вокзали без перешкод: як змінився рівень доступності на Кіровоградщині (ІНФОГРАФІКА)

13:25, 22 Лютого, 2024

В Україні щорічно перевіряють публічні будівлі на доступність для людей, зокрема і з числа маломобільних верств населення. Згідно з результатом моніторингу, Кіровоградщина, яка у 2022 році посідала 10-те місце серед інших областей, у 2023 році посіла 17-те. Як саме змінилася ситуація із бар’єрністю соціально важливих приміщень у Кіровоградській області – розібралася «Гречка».

Перевірка будівель на доступність

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України з 2021 року щорічно проводить моніторинг безбар’єрності соціальних об’єктів в обласних центрах країни – крім територій, які є тимчасово окупованими росіянами або де тривають активні бойові дії.

Безбар’єрність будівель – означає їх доступність для всіх людей, зокрема із маломобільних груп населення. До такої групи відносяться люди, які відчувають труднощі при пересуванні, орієнтуванні у просторі, сприйнятті інформації. Це люди з порушеннями слуху чи зору, старшого віку, нестандартними розмірами тіла, батьки з дітьми у візках або люди, які пересуваються за допомогою колісного крісла, милиць, ціпка тощо.

У 2022 році в Україні на безбар’єрність перевіряли п’ять типів об’єктів:

 • будівлі для розміщення евакуйованих людей (гуртожитки, модульні містечка тощо),
 • адміністративні будівлі,
 • будівлі надавачів соціальних послуг,
 • центри зайнятості,
 • фінансові установи (банки, поштові відділення, страхові компанії, недержавні пенсійні фонди, інвестиційні фонди).

У 2023 році до цього переліку додали:

 • медичні заклади,
 • освітні,
 • автовокзали і аеропорти,
 • споруди цивільного захисту,
 • центри адміністративних послуг.

У 2022 році фахівці обстежили на доступність близько 13 тисяч об’єктів у 957 громадах, а у 2023 році у чотири рази більше: 53 885 об’єктів.

За результатами моніторингу у 2024 році, як і в попередньому, Кіровоградщину віднесли до регіонів із середнім ступенем безбар’єрності.

Проте у 2023 році наша область була на 10-му місці, а у 2023 – спустилася на 27-те.

рейтинг безбар’єрності 2023
Рейтинг безбар’єрності міст. Міністерство розвитку громад і територій, 2023 рік.
рейтинг безбар’єрності міст 2024
Рейтинг безбарєрності міст. Міністерство розвитку громад і територій, 2024 рік.

Які будівлі на Кіровоградщині доступні для всіх

 Як з’ясувала кореспондентка «Гречки», до моніторингу соціально важливих об’єктів на Кіровоградщині долучилися всі громади.

З будівель для розміщення вимушених переселенців в області у 2022 році всього 4% були безбар’єрними, ще 53% – частково без бар’єрів. На наступний рік показники покращилися у чотири рази: вже 16% гуртожитків кваліфікували як безбар’єрні.

Результати моніторингу за 2023 рік

Серед приміщень органів місцевої та державної влади на Кіровоградщині 18% не мають бар’єрів, які робили б їх недоступними, ще 25% – мають деякі бар’єри. У попередньому році безбар’єрні адміністративні будівлі становили 8% від загальної їх кількості.

Щодо фінансових установ, такі як банки, поштові відділення та страхові компанії, то в громадах Кіровоградської області жодна з них не є доступною для людей з маломобільних груп населення.

У 2022 році люди усіх груп населення могли вільно зайти у 17% будівель, де надають соціальні послуги. Ще 68% таких приміщень були частково доступними. У 2023 році цей показник покращився: безбар’єрними визнали 32% будівель, в яких надають соцпослуги, ще 41% від загальної кількості – частково доступними.

Перевірка приміщень у Кіровоградщині у 2023 році показала, що із загальної кількості будівель за відповідними категоріями безбар’єрними є:

 • 18% закладів освіти,
 • 22% медзакладів,
 • 26% спортивних споруд і комплексів.

За результатами перевірки, в області 66% укриттів залишаються недоступними для маломобільних людей, ще 27% – частково доступними.

доступність укриттів в Україні 2024

Згідно з перевіркою міністерства, жоден вокзал в області не є доступним для всіх груп населення. Частково безбар’єрними є 80% залізничних і 33% автовокзалів.

Нагадаємо, що у медзакладах Кіровоградщини впроваджують загальну систему реабілітаційних послуг. Одна із головних умов впровадження – безбар’єрність медичних закладів.

Як повідомляла «Гречка», уродженка Кіровоградщини Аlyona alyona презентувала кліп про безбар’єрність українських міст.

Останні новини по темі
За що найчастіше штрафують ФОП – платників єдиного податку
Шлях від лікаря до підприємця: які можливості дала реформа медикам
Читайте також

В громадах Кіровоградщини родинам полеглих воїнів передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно....

17:06, 21 Квітня, 2024

Роман Червінський, якого обвинувачують у перевищенні повноважень і якого мали відпустити з-під варти 19 квітня, вже другу добу не виходить на зв’язок. Про його місцезнаходження ...

17:01, 21 Квітня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

16:37, 21 Квітня, 2024