У Кропивницькому відкрився простір “Вільна птаха”: як отримати безоплатну психологічну і юридичну допомогу
У Кропивницькому наприкінці 2023 року відкрилась громадська організація “Вільна птаха”, фахівчині якої надають безоплатну юридичну і психологічну допомогу. “Гречка” дізнавалась про те, хто і з якими запитами може звернутись до простору.
В коментарі “Гречці” голова громадської організації “Вільна птаха” Інна Канівець зазначила, що громадська організація відкрилась в грудні 2023 року за підтримки гранту від МБФ “Український жіночий фонд”.
Робота організації спрямована на допомогу і протидію сексуального насильства і гендерно зумовленого насильства жінкам в умовах війни. А також на допомогу вразливим верствам населення.
“Ми вже проводили різні заходи в міському Центрі зайнятості, гуртожитку для вимушених переселенців, в пологовому будинку, Центрі матері й дитини, школах для вчителів та учнів. Ми не просто провідуємо жінок, а й проводимо психологічні заняття, надаємо юридичні послуги, вони звертаються з різними індивідуальними запитами (арешт на рахунках, аліменти). Також плануємо зустрічі з переселенцями з різних громад та гуртожитків”, – зазначила Інна Канівець.
За словами юристки Юлії Нофенко, наразі в просторі працює три спеціалістки:
- кейс-менеджерка;
- психологиня;
- юристка.
До простору можуть звернутись:
- кропивничанки й кропивничани;
- вимушені переселенки й переселенці;
- військовослужбовці і військовослужбовиці;
- члени їх родин;
- ветерани і члени їх родин;
- сім’ї загиблих захисників.
“Люди можуть звернутись для отримання психологічної і юридичної допомоги: первинне консультування (без представництва інтересів в органах місцевої влади, правоохоронних органів), складання і написання заяв. Кейс-менеджерка займається супроводом: перенаправленням до різних організацій, закладів для отримання допомоги (гуманітарної, медичної), консультує, до кого можна звернутись, що для цього потрібно”, – уточнила юристка і адвокатка Юлія Нофенко.
За її словами, фахівчині в рамках розробленої програми планують також проводити на базі простору арт-терепевтичні, індивідуальні та групові психрологічні заняття.
В планах організації працювати в школах, профтехучилищах та інших організаціях, проводячи лекції, тренінги та консультуючи клієнтів. Також планують проводити заходи та різні майстер-класи на базі простору. Слідкувати за анонсами простору та дізнатись більш детальнішу інформацію можна:
- Facebook-сторінка простору
- (050) 505-88-85 (Інна Канівець, голова організації “Вільна птаха”).
“Гречка” повідомляла раніше, куди звернутися у разі домашнього насильства. Нагадаємо, раніше “Гречка” розповідала про те, як гендерні стереотипи про подружні стосунки можуть стати підґрунтям для домашнього насильства.
Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею