У Кропивницькому відкрився простір “Вільна птаха”: як отримати безоплатну психологічну і юридичну допомогу 

14:29, 29 Січня, 2024

У Кропивницькому наприкінці 2023 року відкрилась громадська організація “Вільна птаха”, фахівчині якої надають безоплатну юридичну і психологічну допомогу. “Гречка” дізнавалась про те, хто і з якими запитами може звернутись до простору.

В коментарі “Гречці” голова громадської організації “Вільна птаха” Інна Канівець зазначила, що громадська організація відкрилась в грудні 2023 року за підтримки гранту від МБФ “Український жіночий фонд”.

Робота організації спрямована на допомогу і протидію сексуального насильства і гендерно зумовленого насильства жінкам в умовах війни. А також на допомогу вразливим верствам населення.

“Ми вже проводили різні заходи в міському Центрі зайнятості, гуртожитку для вимушених переселенців, в пологовому будинку, Центрі матері й дитини, школах для вчителів та учнів. Ми не просто провідуємо жінок, а й проводимо психологічні заняття, надаємо юридичні послуги, вони звертаються з різними індивідуальними запитами (арешт на рахунках, аліменти). Також плануємо зустрічі з переселенцями з різних громад та гуртожитків”, – зазначила Інна Канівець. 

За словами юристки Юлії Нофенко, наразі в просторі працює три спеціалістки:

  • кейс-менеджерка;
  • психологиня;
  • юристка. 

До простору можуть звернутись: 

  • кропивничанки й кропивничани;
  • вимушені переселенки й переселенці;
  • військовослужбовці і військовослужбовиці;
  • члени їх родин;
  • ветерани і члени їх родин;
  • сім’ї загиблих захисників. 

“Люди можуть звернутись для отримання психологічної і юридичної допомоги: первинне консультування (без представництва інтересів в органах місцевої влади, правоохоронних органів), складання і написання заяв. Кейс-менеджерка займається супроводом: перенаправленням до різних організацій, закладів для отримання допомоги (гуманітарної, медичної), консультує, до кого можна звернутись, що для цього потрібно”, – уточнила юристка і адвокатка Юлія Нофенко.

За її словами, фахівчині в рамках розробленої програми планують також проводити на базі простору арт-терепевтичні, індивідуальні та групові психрологічні заняття.

В планах організації працювати в школах, профтехучилищах та інших організаціях, проводячи лекції, тренінги та консультуючи клієнтів. Також планують проводити заходи та різні майстер-класи на базі простору. Слідкувати за анонсами простору та дізнатись більш детальнішу інформацію можна:

“Гречка” повідомляла раніше, куди звернутися у разі домашнього насильства. Нагадаємо, раніше “Гречка” розповідала про те, як гендерні стереотипи про подружні стосунки можуть стати підґрунтям для домашнього насильства.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
У Кропивницькому планують повернути два комунальних приміщення з приватних рук
Легкоатлети з Кіровоградщини вибороли нагороди на Чемпіонаті України
Читайте також

Новомиргородська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про смерть земляка, захисника Володимира Захарчука....

17:14, 20 Лютого, 2024

На Кіровоградщині оголосили вирок місцевому мешканцю, якого визнали винним у підробці медичної довідки і спробі ухилитися від мобілізації....

16:27, 20 Лютого, 2024

Сервісні центри МВС Вінницької, Черкаської та Кіровоградської областей об’єднали в один структурний підрозділ. Відсьогодні, 20 лютого, їх реорганізують в рамках оптимізаці...

15:06, 20 Лютого, 2024