Запровадять публічні прощання з полеглими у центрі? Кропивницька міськрада відповіла на звернення

Виконавчий комітет Кропивницької міської ради відповів на звернення активістів, які вимагали внести зміни до церемонії вшанування полеглих захисників і захисниць.
Лист-відповідь від виконкому міської ради опублікував у себе на Facebook-сторінці благодійний фонд «Полк Святослава Хороброго».
Зазначимо, у зверненні, яке підготували активісти на початку квітня, було шість пунктів:
- визначити постійний маршрут автоколони через центральні вулиці міста
- забезпечити належну організацію дорожнього руху під час проїзду кортежу
- повідомляти дату та час прощань із загиблими воїнами
- повідомляти родини загиблих про цю можливість через похоронні бюро під час підготовки чину прощання
- оголошувати хвилину мовчання через систему оповіщення ДСНС
- провести інформаційну кампанію щодо дій пішоходів та автомобілістів під час руху колони «на щиті»
«Так» чи «ні» публічним прощанням із загиблими воїнами?
«Якщо коротко, нічого особливо не зміниться, тому що є заборона Оперативно-тактичного угрупування “Одеса”», — зазначили в дописі благодійного фонду.
Зокрема, йдеться про заборону поширювати у соцмережах і медіа час та місце поховання захисників і захисниць через ймовірність обстрілів.
Щодо іншого, то родичі та близькі можуть звернутися, щоб провести прощання із полеглими воїнами у храмах міста та організувати траурний кортеж із зупинкою на хвилину мовчання у центрі Кропивницького.
На сьогодні в громаді діє відповідний маршрут для автоколони «На щиті» через центральні вулиці міста із зупинкою на площі Героїв Майдану на хвилину мовчання, яку оголошують через гучномовці.
Поліції доручили забезпечити безпеку дорожнього руху під час проїзду автоколони «На щиті» через центральні вулиці міста.
Нагадаємо, що у Кропивницькому церемонії прощання з полеглими військовими до повномасштабного вторгнення росії проходили на Театральній площі. Після лютого 2022 поховання відбувалися лише на кладовищах та у храмах.
У травні 2023 року кропивничанка Зоя Лебідь створила петицію, в якій вимагала від місцевої влади змінити церемонію прощання. У відповідь в міськраді зазначили, що це не вони вирішують, як відбуватиметься церемоніал.
У березні 2024 у Кропивницькому відбулося поховання полеглого захисника, активіста Дмитра Сінченка. Тоді його дружина Олена Сінченко зверталася до міськради з проханням організувати церемонію у центральній частині міста. Їй відповіли, що не можуть цього зробити з безпекових питань.