Вагітність у Кіровограді: вроджені вади плоду не діагностують вчасно?
Вчора, 21 березня на черговому засіданні обласної опікунської ради з питань функціонування Кіровоградського обласного перинатального центру, що відбулося під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Галини Пастух, проаналізовано ситуацію з дитячою смертністю в області.
За словами куратора гуманітарної галузі, показник малюкової смертності за січень-лютий поточного року хоч і не перевищує минулорічної позначки у 9,6 проміле на тисячу новонароджених, проте занепокоєння викликає погіршення ситуації на окремих територіях. Зокрема, в Кіровоградському, Маловисківському та Петрівському районах, де у нинішньому році зафіксовано кілька летальних випадків, до яких призвели передусім вроджені вади плоду несумісні з життям.
На переконання головного лікаря обласної лікарні Лариси Андреєвої та завідуючої перинатальним центром Тетяни Мітєвої, трагедію можна попередити, якщо вагітну жінку вчасно взяти на облік і системно вести її до пологів, а в разі виникнення ускладнень, доправити до Перинатального центру.
Ключове значення у організації медичного супроводу відіграє своєчасна діагностика на всіх етапах розвитку плоду. Тим паче, що обстеження на апараті УЗД доступне у кожній ЦРЛ, що допомагає на ранніх стадіях виявляти патологію плоду і прийняти подальші рішення щодо вагітності.
Галина Пастух зажадала від керівників районних лікарень, що були присутні на засіданні, на повну потужність використовувати нове медобладнання, придбане минулого року для діагностичних центрів.
Окремо на засіданні опікунської ради розглянуто стан функціонування обласного перинатального центру. Так, за січень-лютий поточного року в послугами перинатального центру скористалися 391 жінка, більшість яких з районів області. За цей час в закладі народилося 249 дітей, з яких 32 новонароджених проліковано в палаті інтенсивної терапії.
За матеріалами сайту Кіровоградської ОДА