95% випадків ковіду на Кіровоградщині – штам «Омікрон»

13:24, 11 Лютого, 2022

В області лабораторно підтвердили циркуляцію штаму вірусу SARS-CoV-2 «Омікрон»  – 95% випадків.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила головна санітарна лікарка області Надія Оперчук.

Результати тестування в національній референс-лабораторії МОЗ України підтвердили, що в області циркулюють два штами: «Омікрон» – 95% та «Дельта» – 5%.

Зауважимо, що ще кілька тижнів тому говорили про 75% випадків «Дельта». Решта 25% – потребувала перевірки в референс-лабораторії.

Як пояснила санітарна лікарка, інкубаційний період «Омікрону» – лише три доби. Поширюється цей штам на усі вікові категорії. При цьому спостерігається зростання захворілих серед дітей. За симтомами «Омікрон» більше схожий на звичайну застуду і не завжди викликає лихоманку чи втрату смаку/нюху. Головні симптоми цього штаму: нежить, головний біль, втома, чхання та біль у горлі.

Як повідомляють у МОЗ, захворюваність на COVID-19, зокрема і штаму «Омікрон», зараз зростає, проте число госпіталізованих не збільшується, тож локдауну в Україні не передбачають.

Нагадаємо, що відомо про новий штам коронавірусу. Нині в області офіційно хворіють на коронавірус 5281 людина.

 

Останні новини по темі
Зарплата 20 тисяч: які є вакансії в Кіровоградській області
vakancia
Валентинки своїми руками, квест та фотозона – кропивничан запрошують на тематичну виставку
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024