Як вибрати надійний холодильник?

Холодильник хочеться купити такий, щоб вистачило хоча б років на 7-10. Тривала експлуатація без ламання можлива лише за однієї умови: якщо девайс працює на базі якісних та довговічних складників.
Підібрати надійний холодильний агрегат можна на будь-який бюджет — не обов’язково витрачати декілька десятків тисяч гривень. Вистачить всього п’яти кроків, щоб знайти модель з оптимальним набором технічних характеристик та функціональних можливостей.
Крок 1: вибір виробника
Оскільки холодильники належать до тих, що мають найбільший попит кухонної техніки, їх виготовляють виробники з різних куточків світу. Агрегати європейського, азійського та американського типу є в асортименті багатьох популярних марок побутового обладнання. Серед представлених на ринку виробників є «старожили» та новачки. Обираючи між ними, краще надавати перевагу досвідченішим брендам, оскільки вони дотримуються високих стандартів якості, більше уваги приділяють політиці ціноутворення та популяризують інноваційні технології.
- Холодильники Siemens — стійкі до механічних навантажень, тихі та економічні. Їхню роботу забезпечують передові компресори з низьким енергоспоживанням.
- Агрегати LG можуть похвалитися ефективним терморегулюванням, гнучкими можливостями контролю мікроклімату всередині камер, ергономічним компонуванням.
- У розробок Snaige надійний антибактеріальний захист, привабливий зовнішній вигляд і доступні ціни.
- Hitachi використовують багатоступеневі системи очищення повітря і створюють безпечні умови зберігання навіть для продуктів, які швидко псуються.
Крок 2: вибір компонування
За кількістю камер виділяють однокамерні, двокамерні та багатокамерні (багатодверні) пристрої.
- Моделі з однією камерою — готельний формат, перевага якого — компактні розміри.
- Багатокамерні холодильники — оптимальні для просторих кухонь, не перевантажених меблями й технікою.
- Двокамерні холодильні агрегати — універсальні, тому підходять для будь-якого житла.
Зазвичай двох камер з головою вистачає для зберігання м’яса, риби, сезонних фруктів та овочів, молочних продуктів та напівфабрикатів у охолодженому та замороженому вигляді.
Крок 3: вибір об’єму
Загальний корисний об’єм вказує на те, скільки всього їжі може вміститися в холодильник. Краще брати девайс із запасом, оскільки заповнення по самі вінця призводить до порушення температури та вологості.
«Холостяцький» варіант для дачі, студії або однокімнатної квартири з маленькою кухнею — холодильник на 150-250 літрів.
250-350 літрів — достатня місткість для сім’ї з двох або трьох людей. Що рідше готується їжа вдома, то меншим може бути прилад.
Модель на 400-600 літрів з «нульовою» зоною та відділенням для продуктів і місткостей великого розміру — знахідка для великих родин та для кухарів, які готують вдома на замовлення.
Крок 4: вибір компресора
Найнижча ціна — у холодильників з одним звичайним або лінійним компресором. Недоліки такого мотора: гучна робота та схильність до природного зношування.
Пристрої з інверторним компресором дорожчі, але тихіші й довговічніші. Мінус — чутливість до стрибків напруги в мережі.
Двох компресорні холодильники найдорожчі та найнадійніші. Навіть якщо один компресор виходить з ладу, інший продовжує працювати й не дає продуктам зіпсуватися.
Крок 5: вибір системи розморожування
З крапельними холодильниками більше мороки, бо їх потрібно розморожувати вручну. Догляд займає багато часу і має бути регулярним (раз на 3-4 місяці), інакше суттєво погіршується якість роботи.
Ноу Фрост моделі достатньо мити один раз на рік. Вони розморожуються автоматично, а паморозь на їхніх стінках не з’являється навіть коли всередині змінюється температура.
Щоб експлуатація холодильника була вигідною, потрібно попередньо дізнатися, до якого класу енергоспоживання він належить. Логічно розглядати моделі класів А+, А++ або А+++.