Холодний український суп з буряком: як приготувати холодник

У спекотні дні до смаку прийдеться холодник: холодний суп на основі бурякового відвару. Пропонуємо два рецепти холодника: класичний та вегетаріанський.
Холодник, який ще називають холодним борщем — це холодна перша страва, варіація якої зустрічається не тільки в українській, а також у литовській, польській та інших країнах. Головна відмінність холодника в тому, що він готується з буряком та подається холодним.
Пропонуємо рецепт холодника з куркою, яку за бажанням можна замінити вареними яйцями.
Якщо ви хочете приготувати вегетаріанський варіант холодника — замість м’яса або яєць в нього можна додати більше овочів та зелені.
Інгредієнти для холодника
Щоб приготувати каструлю холодника місткістю 3 літри, потрібно:
- 2 невеликих буряки (краще брати так званий «вінегретний»),
- 2-3 середніх картоплини,
- 4 середніх свіжих огірків,
- 3-4 зубчики часнику,
- 1 філе курки або 4-5 курячих яйця,
- 1 столова ложка лимонного соку,
- хрін,
- гірчиця,
- оцет (краще підійде яблучний або з червоного вина),
- петрушка,
- кріп,
- зелена цибуля,
- цукор і сіль на смак.
Як приготувати холодник з буряком
Для початку потрібно наповнити каструлю чистою водою та покласти в неї очищені буряки. Варити до готовності буряків: коли їх можна буде легко проткнути зубочисткою, то вже час їх виймати. Отриманий буряковий відвар залиште в каструлі — він стане основною для холоднику.
У буряковий відвар, коли він трохи охолоне, потрібно влити лимонний сік.
Окремо відварюємо картоплю, філе курки/курячі яйця.
Поки овочі варяться, можна приготувати заправку для холоднику. для цього потрібно півтори чайної ложки гірчиці та стільки ж хріну, змішати з двома чайними ложками солі та двома чайними ложками цукру. Додати туди подрібнений часник і чайну ложку оцту. Туди ж подрібнити кріп і все перемішати.
Відварені овочі, м’ясо або яйця (залежно від того, що вам більше до смаку) потрібно остудити та порізати кубиками.
Також кубиками порізати свіжі огірки. Подрібнити петрушку та зелену цибулю, змішати з овочами та викласти все у буряковий відвар. Туди ж додати заправку і гарненько все перемішати.
Перед подачею холодник має настоятися у холодильнику щонайменше пару годин, а краще всю ніч. Він має солодкувато-кислий смак, який освіжає у спеку.
Якщо холодник вийшов не достатньо кислуватим за вашим смаком, то можна додати в нього ще лимонного соку, а для пікантності — чорного перцю.
За бажанням при подачі можна додати у холодник сметану.